Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Výstava vín ČZS je již minulostí, úspěšnou!

Desátá hodina dopolední právě uplynulé soboty, dne 4. března 2017, otevřela dveře jubilejní 55. Výstavy vín pořádané Českým zahrádkářským svazem Velké Pavlovice. Uskutečnila se v reprezentativních prostorách Vinařství Baloun, které se při podobných akcích již v minulosti osvědčily a návštěvníkům z řad široké veřejnosti i samotným vystavovatelům a organizátorům se více než zamlouvají.

Celý den se nesl na vlně dobré nálady, příjemné atmosféry, ale hlavně a především v duchu nekonečných ochutnávek těch nejlepších vín, v mnoha případech nejen z velkopavlovických vinných sklípků. Jak jsme Vás již v předcházejících aktualitách o přípravě tradičního koštu informovali, k výstavě se sešlo celkem 465 vzorků, z nichž bylo 303 hodnoceno a 162 byla výstavní vína. Body byly udělovány ve třech základních kategoriích – bílá, červená a růžová vína.

Přehled vítězů jednotlivých kategorií:
VÍTĚZ BÍLÝCH VÍN * MÜLLER THURGAU, ročník 2016 * Zdeněk Hulcký, Moravany
VÍTĚZ RŮŽOVÝCH VÍN * CABERNET SAUVIGNON ROSÉ, ročník 2016 * Vinařství Kachyňa, Velké Bílovice
VÍTĚZ ČERVENÝCH VÍN * RULANDSKÉ MODRÉ, ročník 2015 * Miroslav Mikulica, Velké Pavlovice

Je velmi potěšující, že právě v kategorii červených vín, kterými jsou Velké Pavlovice proslulé a po právu se díky vyšlechtění mnoha novodobých červených odrůd na půdě ŠSV, a.s. naše město pyšní přívlastkem „kolébka červených vín“, zvítězilo místní vinařství. Tím přidalo na prestiži nejen vlastní vinařské firmě, ale také celému městu, které takto vynikajícím způsobem propaguje a posiluje jeho věhlas. Vinařství Mikulica tak patří obrovská gratulace a upřímné poděkování.

Výstava vín ČZS se stala součástí celoročních oslav, kterými si Velké Pavlovice připomínají 50 let od povýšení na město. V rámci tohoto významného kulatého výročí byl k předávání cen a diplomů oceněným vinařství přizván vzácný host, Ing. Jan Hajda – senátor Senátu parlamentu České republiky za volební obvod Břeclav. Ceny předal úspěšným vinařům spolu s panem Jiřím Otřelem – starostou města Velké Pavlovice. 

Český zahrádkářský svaz Velké Pavlovice touto cestou děkuje všem, kteří se jakýmkoliv způsobem podíleli na organizaci a zdárném průběhu akce. V neposlední řadě zdejší cimbálové muzice Lašár za úžasný hudební doprovod, kterým naprosto brilantním způsobem umocnila specifickou atmosféru tradiční vinařské akce a mnohé z degustujících zlákala ke zpěvu, mnohdy i tanci.

Text: Karolína Bártová / Foto: Oldřich Otáhal / 6.3.2017

ČZS * Výstava vín ČZS ve Vinařství Baloun