Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Výstava stojí za návštěvu

Všem, kteří mají chvilku času v tomto zimním období a zajímají se o tématiku ochrany přírody, doporučujeme návštěvu výstavy fotografií a doprovodných dokumentů na téma „Zelené památníky – staré a památné stromy Záhoria“. Do 30. ledna 2013 ve všední dny mezi 8. a 17. hodinou je možno navštívit expozici ve výstavním sále Ekocentra Trkmanka ve Velkých Pavlovicích.

Výstavu přivezlo a představuje Záhorské osvětové středisko z partnerské Senice, které současně zabezpečuje také činnost centra ekologické výchovy pro senický region. Její vernisáž proběhla již tradičně v přátelské a srdečné atmosféře ve čtvrtek, 10. ledna, jak dokazují fotografie manželů Karberových. Výstava má vynikající úroveň, představuje především fotografie vzniklé v rámci ekologického projektu, jejich autory jsou převážně senický fotograf Jozef Húšek a ředitelka ZOS v Senici, dr. Ĺubica Krištofová. Velkopavlovická veřejnost tak měla poprvé možnost prohlédnout si, jak se ekologické projekty rozvíjení a koncipují. Výstavu na vernisáži zahájil místostarosta města, Ing. Zdeněk Karber.

O celém projektu hovořila Ĺubica Krištofová, která zdůraznila, že pořízení fotodokumentace starých a památných stromů v regionu Záhorie a jejich prezentace formou výstavy je pouze prvním krokem projektu. Ten dále pokračuje odbornou prací botaniků a dobrovolníků, kteří se snaží vypěstovat z nejstarších stromů nové semenáčky a vysazují je do přírody na památná místa tak, aby zůstal genofond památných stromů zachován. Posledním krokem projektu je pak organizátorská práce při regionálních i státních výročích a svátcích, kdy se vysazují nové památné stromy.

Mgr. Dana Růžičková

 

Fotogalerii z vernisáže otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2013 Ing. Zdeněk Karber a Milena Karberová

14-01-2013 PV