Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Výstava Ondřeje Sekory a Ferdy slaví úspěch hlavně u dětí

Živí brouci, hadi, pavouci, v čele s nesmrtelným Ferdou Mravencem po boku půvabné slečny Berušky, ti všichni v těchto týdnech sídlí ve velkopavlovickém Ekocentru Trkmanka. Pozornost budí především u mladších dětí a právě ony navštěvují den co den, dokonce i o nedělních odpoledních, putovní výstavu s názvem ONDŘEJ SEKORA PŘÍRODOVĚDCEM (více info po kliknutí ZDE). Všední dopoledne patří hlavně dětem školou povinným. Jedna třída střídá druhou, školy si podávají štafetový kolík se školkami.

Zájem je skutečně obrovský. Do Velkých Pavlovic dorazila obdivovat dodnes velmi populární kreslenou postavičku Ferdy Mravence a jeho přátel, či objevovat dosud méně známé střípky ze života Ondřeje Sekory, početná řádka dětí z okolních obcí a měst. Kupříkladu mateřské školy Velké Bílovice, Bořetice, Břeclav, Krumvíř, Vrbice a základní školy Podivín, Hustopeče, Němčičky, Zaječí, Starovičky, Čejč, Krumvíř a domácí Velké Pavlovice.

Ačkoliv pořadatelé přirozeně očekávali, že bude převládat zájem především místních škol, nakonec je prozatím opak pravdou. Kliku si mnohem častěji podávají školní zařízení z blízkého či vzdálenějšího okolí. Výstava však ještě nekončí, navštívit ji můžete se svými ratolestmi až do neděle 23. února 2014 více informací najdete v pozvánce po kliknutí ZDE.

Neváhejte, přijďte a dopřejte svým dětem, ale i sobě, tento mimořádný zážitek! Navíc si všichni můžete vyplnit zábavný znalostní kvíz či zkusit vymyslet výstižná jména pro první zvířecí tvory našeho ekocentra – samičku a samečka Agamy vousaté. To už stojí za to, co říkáte?

Karolína Bártová


 

Fotogalerii z návštěv dětí školou a školkou povinných výstavy
Ondřej Sekora přírodovědcem otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2014 Radek Nesvaba

 

Na obrázku vidíte náš páreček Agam vousatých, zkuste pro ně vymyslet jména!

 

 

13-02-2014-BK