Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Výstava mladých výtvarníků zahájena

V pátek 8. března 2013 byla ve výstavním sále Ekocentra Trkmanka zahájena výstava výtvarných prací mladých výtvarníků z Gymnázia Velké Pavlovice a žáků ZUŠ Senica s názvem „Podzimní imprese.“ Vernisáž výstavy zahájil ředitel školy PaedDr. Vlastimil Kropáč, který přivítal hosty z partnerské Senice vedené panem Štefanem Orthem, studenty naší školy, kteří na výtvarné dílně pracovali pod vedením Ing. Marie Šmídové a všechny přítomné hosty. Vernisáž výstavy doprovodil kulturní program studentů školy Karolíny Osičkové a Jana Míchala.

Výtvarné práce vznikly v rámci tvořivé dílny mladých výtvarníků Mezinárodní plenér 2012 „Podzimní imprese“ BRATKOVICA v září minulého roku. Hlavním organizátorem byla Základní umělecká škola v Senici spolu s Městem Senica a sdružením Výchova uměním při ZUŠ Senica.

Dílna se uskutečnila v lokalitě středního Slovenska, Detvianské Huti, v osadě Bratkovica. Dílny se zúčastnili žáci ve věku od 14 do 19 let. Osm bylo žáků ze ZUŠ Senica, osm žáků z Gymnázia Velké Pavlovice, dva pedagogičtí pracovníci a čtyři dospělí výtvarníci, kteří jsou účastníky studia pro dospělé v ZUŠ Senica.

Účastníci dílny si vyzkoušeli různé výtvarné techniky v zobrazování krajiny, přírody a architektury. Vznikla celá řada zdařilých prací, které si může veřejnost zdarma shlédnout do 22. března 2013 (pracovní dny vždy od 8.00 do 15.30 hod.).

PaedDr. Vlastimil Kropáč, ředitel Gymnázia Velké Pavlovice

 

Fotogalerii z vernisáže studentské výstavy PODZIMNÍ IMPRESE 2012 - Bratkovica
otevřete kliknutím na obrázek...

 

 

Foto © 2013 Archiv Gymnázia Velké Pavlovice

 

 

11-03-2013-BK