Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Výstava holubů v chovatelské hale

Chovatelská hala ve Velkých Pavlovicích hostila ve dnech 23. a 24. ledna již tradičně Speciální výstavu holubů Římanů a Koburských skřivanů doplněnou o místní výstavu dalších plemen.

Akci připravila a o zdárný průběh se postarala velmi aktivní Místní organizace Českého svazu chovatelů. Patronát nad výstavou mělo Město Velké Pavlovice a podpořil ji hejtman Jihomoravského kraje Mgr. Michal Hašek a člen ÚV a tajemník OV Českého svazu chovatelů pan Václav Mlaskač.

Své odchovance na soutěž přihlásilo 47 chovatelů z České a Slovenské republiky. Vystaveno bylo 76 holubů Římanů v šesti barevných rázech a 145 Koburských skřivanů ve třech barevných rázech. Návštěvníci si mohli dále prohlédnout 47 voliér s dalšími 37 plemeny  holubů.

Šampionem mezi Římany se stal holub slovenského chovatele pana Petera Baláše ze Semerova, v rázech Koburských skřivanů získali titul Šampion holubi pana Karla Čadila z Říčan u Prahy, pana Leoše Nezvala z Rohatce a pana Karla Koudelky z Třebíče.

 

Fotogalerii ze soutěžní výstavy holubů otevřete kliknutím na obrázek ...

 

Foto © 2010 Ing. Zdeněk Karber

25-01-2010