Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Vypalování trávy

Letošní jaro bude pravděpodobně úplně jiné než to loňské Alespoň pro hasiče. V roce 2013 vyjížděli velkopavlovičtí hasiči zjara pouze k jednomu požáru travnatého porostu. V letošním roce ještě ani jaro nezačalo a hasiči mají za sebou likvidaci požáru u silnice mezi Bořeticemi a Němčičkami a také požáru porostu ve vinici v Hustopečích.

Pokud si dobře vzpomínáte, vloni se rostliny rychle zazelenaly, naopak letos po mírné zimě, jsou porosty většinou seschlé. Sucho má dle předpovědi navíc pokračovat.

Opakujeme proto, že stále nikdo nezrušil několik let platný zákaz vypalování porostů. Při vypalování dochází k úhynům zvířat (obzvláště mláďat) a hmyzu. Varujeme také před možným popálením samotných osob, které vypalování hlídají. Jak se říká: „Oheň je dobrý pomocník, ale špatný pán.“ Tohoto přísloví je potřeba se držet i při likvidaci rostlinného odpadu.

Pokud potřebujete u pole vyčistit mez, tak ji nejprve posečte, shrabte a na vhodném místě (čisté pole) rostlinné zbytky spalte.

 

Petr Hasil

 

ilustrační foto - požár trávy v roce 2011

 

26-02-2014 PV