Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Výměna rolí - z hostitelů hosté a naopak!

Necelé tři týdny stačily k úplné výměně rolí - ze ždíreckých štědrých hostitelů a pořadatelů taneční zábavy se stali vzácní a příjemní hosté a naopak z velkopavlovických hostů Vysočiny se stali srdeční hostitelé. Jistě si všichni vzpomínáte na aktualitu, která se objevila na našich webových stránkách bezprostředně po zájezdu velkopalovických seniorů, kteří přijali pozvání do družebního města Ždírec nad Doubravou na na Vysočině.

Zde se zúčastnili odpolední taneční zábavy, ale také si prohlédli celé městečko, navštívili chloubu místních dříve narozených občanů Dům s pečovatelskou službou, skanzen lidových staveb Veselý Kopec a mnohé další.

Jako vyjádření díků a spokojenosti pozvali na oplátku členové Svazu postižených civilizačními chorobami z Velkých Pavlovic ždírecké seniory na jih Moravy. Celodenní program (pátek 14. května 2010) vytvořili ve spolupráci s Městem Velké Pavlovice a Turistickým informačním centrem více než bohatý a zajímavý. Nechybělo ani poučení, ani zábava.

Přátele z Vysočiny přivítala po příjezdu paní Emilie Zajícová, předsedkyně SPCCH, za jejíhož doprovodu se všichni účastníci zájezdu odebrali na prohlídku místní radnice. Zde byli již očekáváni místostarostou města Velké Pavlovice Ing. Zdeňkem Karberem, který hosty taktéž přivítal, popovídal jim o zajímavostech našeho městečka, nechybělo pozvání k občerstvení a přání příjemně stráveného dne plného pěkných zážitků. Poté se zájezd přesunul na krátkou prohlídku zámeckého parku do Lednice.

Po poledni se všichni opět vrátili do Velkých Pavlovic, kde si zašli na výborný oběd do restaurace Regent, odkud vyrazili na okružní jízdu naším městečkem a okolím. Cestou si prohlédli nedávno otevřený sběrný dvůr na Špitálku a novou průmyslovou zónu za tratí s firmou Berendsen.

Vítanou zastávkou se stal turistický areál Nad Zahradami s rozhlednou Slunečná, kterou většina ždíreckých seniorů hbitě a s nadšením pokořila a to i navzdory drobnému dešti, větru a celkově nevlídnému počasí. A jak by ne, museli přeci zkusit, co vydrží modřínové dřevo z jejich rodné Vysočiny, které je jedním z hlavních stavebních prvků Slunečné.

Následovala projížďka městem, během které se účastníci zájezdu dověděli, kde máme sportovní stadion, knihovnu s infocentrem, komplex škol (ohromný ohlas zaznamenalo tablo letošních maturantů umístěné přímo na budově gymnázia), kostel, hřbitov, radnici, prohlédli si novou stavební lokalitu Padělky a mateřskou školu.

Po vyhlídkové jízdě následoval přesun do sokolovny. A protože se již pomalu blížila čtvrtá hodina odpolední, blížilo se zároveň i zahájení letošní Májové zábavy, jíž se ždírečtí hosté taktéž zúčastnili. Zatančili si, zazpívali a pobavili se společně s přáteli z Velkých Pavlovic, nechybělo občerstvení, sklenička vína a výborná večeře z kuchyně pana Koubka Restaurace Sport.

Ždírečtí senioři opouštěli naše městečko až v pozdních večerních hodinách, avšak s neskrývaným nadšením a závazkem, že si podobnou akci opět rádi do budoucna zopakují.

 

Fotogalerii ze zájezdu seniorů ze Ždírce nad Doubravou
do Velkých Pavlovic otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2010 Karolína Bártová

 

15-05-2010-BK