Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Výlet za humna, avšak hodná senamu UNESCO

Mnohdy jezdíme na výlety a dovolené do krajin nám vzdálených, nezřídka až do zahraničí, abychom viděli a objevovali tamní krásy a kochali se zdejšími unikáty. Víme však, že jedna z nejvzácnějších perel světového formátu se nachází doslova na dohled? Stačí vystoupat na jakýkoliv kopec okolo našeho města a rozhlédnout se… Naše oko zajisté velmi rychle zaregistruje štíhlou věž minaretu.

A je to, Lednicko-valtický areál objeven! Unikát hodný seznamu nehmotného kulturního dědictví UNESCO. A vězte, máme ho skutečně za humny!

Právě za tato humna se vydali včera, 17. září 2015, členové velkopavlovického Klubu důchodců. Svou objevitelskou cestu zahájili ve valtických lesích u solitérního zámečku Rendez-vous, dále pak navštívili samotné město Valtice s prohlídkou kostela Nanebevzetí Panny Marie, někteří se vydali i do zámku, do jeho přilehlých zahrad a také se prošli po krásném náměstí.

Odtud se přesunuli na kolonádu Reistna, na jejíž rovné střeše se nachází pěkná vyhlídka. Je vlastně takovou přirozenou rozhlednou, odkud je vskutku skvostný výhled a to jak do vinorodého kraje jižní Moravy, tak i k sousedům do Rakouska. Nachází se totiž takřka přesně na státní hranici.

V poledne naši senioři poobědvali v Mikulově v hotelu Zámeček a odtud se vydali do Pasohlávek, malebné vesničky na břehu horní nádrže Pálavských jezer. Tady jim přišlo vhod pozvání do sklípku pana Ševčíka na malou degustaci. Nejenže ochutnali vynikající vína, ale mnozí uvítali hlavně kýžené ochlazení. Ačkoliv je již polovina září, teploty v tento den opět lámaly letité rekordy a právě na jihu Moravy velmi často atakovaly tropickou třicítku.

Výlet se vydařil na výbornou. Takže… , kam si vyrazíme příště?

 

Za Klub důchodců Velké Pavlovice Karolína Bártová


 

Fotogalerii z výletu Klubu důchodců za krásami Lednicko-valtického areálu
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2015 Oldřich Otáhal

 

 


18-09-2015-BK