Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Výlet se SVČ za skvostnými kočáry i vůní syrečků

Středisko volného času při ZŠ Velké Pavlovice uspořádalo v sobotu 7. června 2014 plně obsazený zájezd po trase Čechy po Kosířem, Loštice a Olomouc.

Naše putování začalo návštěvou muzea kočárů v Čechách pod Kosířem, které zde bylo vybudováno až v roce 2009 p. Václavem Obrem. Jsou zde vystaveny historické kočáry, který právě p. Obra nejdříve sbíral a rekonstruoval.

V první expozici byly shromážděny exponáty historických kočárů, ke kterým nám náš průvodce vždy sdělil jejich příběh. Mnohé se používají i v dnešní době. Filmaři si je vybírají do svých filmů jako plně funkční rekvizity.

Druhé expozici vévodí nádherný smuteční kočár, jeden z největších v Evropě. Je to pravý skvost a naše paní průvodkyně se téměř celou hodinu zabývala výkladem jeho historie, rekonstrukce a opravou některých detailů. Doplnění této části prohlídky byly expozice sáněk.

Po prohlídce jsme směřovali do Loštic, které jsou vyhlášené výrobou pravých syrečků. Zde jsme se rozdělili na dvě skupiny, protože muzeum je umístěno ve velice stísněných prostorách. Shlédli jsme historické exponáty při výrobě tvarůžků a uviděli filmové zpracování výroby. Prohlídka byla zakončena návštěvou podnikové prodejny a každý účastník zájezdu odcházel s nákupem vzorků této vynikající pochutiny. Vůně tvarůžků zaplnila náš autobus J!

Poslední zastávkou na našem výletě byla Olomouc. Zde byl již dán větší prostor pro samostatnou prohlídku města a občerstvení se v krásném teplém letním dni.

Součástí zájezdu měla být ještě návštěva Arboreta V Bystrovanech, ale bohužel to je již mimo provoz. 

A co na závěr? Nashledanou příště na nějakém zájezdě se SVČ!

Ing. Lenka Bukovská, organizátorka zájezdu


Fotogalerii ze zájezdu SVČ při ZŠ do Čech pod Kosířem, Loštic a Olomouce
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2014 Archiv ZŠ Velké Pavlovice

 

 

09-06-2014-BK