Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Výlet do Kroměříže se vydařil

Středisko volného  času uspořádalo pro veřejnost v sobotu 8. června 2013 zájezd do Kroměříže - města plného nádherných historických památek, kde je na prvním místě zámek. Zámek je v současné době unikátním historickým objektem, ale i badatelským centrem ukrývajícím bohaté sbírky obrazů, knih či hudby, které mají kořeny v osvícené činnosti sběratelů několika století. 

V nabídce jsou tři trasy, ze kterých jsme si vybrali trasu nazvanou VIA RESIDENTIA. Díky ní jsme navštívili reprezentační sály zámku včetně Carského pokoje i Sněmovního sálu a následně si prohlédli druhou nejvýznanější obrazovou sbírku v České republice. 

Po shlédnutí zámku jsme si prohlédli Pozámeckou zahradu, ale jen její nepatrnou část. Zahrada se totiž rozkládá na 64 ha a v současné době má přes 1500 stromů.  Dalším bodem programu byla prohlídka centra města a někteří stihli ještě  navštívit i arcibiskupskou mincovnu a Orlovnu

V odpoledních hodinách jsme se přesunuli do Květné zahrady, známé též pod názvem Libosad. Je to labyrint krásně upravených zelených stěn s 244 m dlouhou Kolonádou, dvěma historickými skleníky, centrálním pavilonem (Rotundou), květinovu a sochařskou výzdobou. Každý si v ní našel ten svůj koutek, i demonstraci známého Foucaltova kyvadla. 

A že se výlet vydařil, hlavně děkujeme počasí, které nás nezklamalo a sluníčko nám vydrželo po celý výlet.

Ing. Lenka Bukovská


 

Fotogalerii z výletu do Kroměříže otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2013 Ing. Lenka Bukovská

11-06-2013 PV