Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Vyjeli KRAJEM ANDRÉ a podpořili nedaleké obce postižené tornádem

Po roční odmlce se zdatní cyklisté a milovníci Moravy mohli opět projet KRAJEM ANDRÉ. Čekala na ně téměř čtyřicet kilometrů dlouhá trasa, víno a devět pohostinných a laskavých jihomoravských obcí. 

Mezi těmito obcemi samozřejmě nechyběly ani VELKÉ PAVLOVICE, se zastávkou pro razítko ve výrobní hale Šlechtitelské stanice vinařské, a.s. Velké Pavlovice. Účastníci expedice se každoročně speciálně do Velkých Pavlovic velmi těší. Čeká je zde totiž příjemné vytržení ze stereotypu v podobě ochutnávky naprosto originálního vzorku vína. Sice také odrůdy André, jak jinak na akci s názvem Expedice Krajem André, avšak svěží lahodné nasládlé alternativy, konkrétně André Rosé ročníku 2019. Obsluha nestačila točit vývrtkami, typický dutý korkový zvuk doprovázející odzátkování láhve jen potrhoval dychtivý zájem. Vypilo se takřka všechno, co nám "Šlechtitelka" připravila. Až jsme měli obavy, aby nám zásoba nedošla ;-)! Nezletilí účastníci namísto vína dostali na tolik potřebné dobití baterek sladkou oplatku či balíček sušenek. 

Všichni účastníci i obsluha razítkovacího místa byli naprosto spokojeni. Prosto posíláme za všechny ŠSV, a.s. obrovské a upřímné poděkování za zázemí, servis a hlavně za skvostné víno! Děkujeme, děkujeme, děkujeme :-)!

EXPEDICE KRAJEM ANDRÉ je událost s téměř dvacetiletou tradicí. I touto akcí pochopitelně otřásly události spojené s živelní pohromou na Břeclavsku a Hodonínsku, a tak se nabízela otázka, zda ji vůbec uskutečnit. „V posledních dnech nás samozřejmě ovlivnilo tornádo, které se objevilo kousek od nás. Nás se díkybohu nedotklo, a tak jsme se rozhodli, že akci uskutečníme, navzdory tomu, co se stalo. Solidaritu s těmi obcemi chceme vyjádřit tím, že celý výtěžek z akce bude poskytnut právě do postižených obcí,“ nechala se slyšet paní Radka Raflová. Kromě toho byly po celém regionu rozmístěny kasičky, do kterých se na tornádem postižené obce také vybíralo. Pořadatelé také často připomínali zřízený transparentní účet, kam může kdokoliv přispět.

Pro některé stálé návštěvníky akce Krajem André mohlo být překvapením, že start nebyl klasicky v areálu autokempu na Formance. „Tentokrát jsme na ulici Vinařská. Cílem bylo zapojit víc tu vinařskou lokalitu, aby lidé měli tu možnost se podívat, kde vinaři vlastně mají své sklepy,“ vyjádřila se pořadatelka Raflová. Program na ulici Vinařská pokračoval i večer, kdy na akci Krajem André navázal tradiční Hustopečský Slunovrat.

Vše ostatní zůstalo při starém. Akce už má téměř dvacetiletou tradici a trasa, přibližně čtyřicet kilometrů dlouhá, ani průjezdní obce se nemění. „Je to koncipováno tak, že lidé na trase se zastavují na konkrétních razítkovacích místech, tam sbírají razítka, a na tom je založená celá soutěž, že se snaží těch razítek nasbírat co nejvíc, minimálně sedm, s těmi se vrátí sem do Hustopečí a mohou být zařazeni do dalšího slosování,“ vysvětlila celý proces Raflová.

Do prvních cen patřil pobyt pro dva s ochutnávkou vína v regionu, ochutnávka vína ve sklepě nebo poukaz na nákup sportovního vybavení. Návštěvníci mohli kromě razítkovacích míst navštívit také jiné zajímavé lokace v daných obcích, například rozhlednu, nově otevřené arboretum v Němčičkách a další.

Vlivem událostí posledních dnů bylo pro pořadatele těžké odhadnout, kolik účastníků se letošního ročníku Krajem André zúčastní. „Minulý rok jsme cyklo-akci kvůli pandemii nekonali, ale víme, že průměrná účast se pohybuje kolem tří až tři sta padesáti návštěvníků. Věříme tomu, že účast bude hojná, zvlášť proto, že výtěžek bude věnován na ty účely, na jaké bude věnován, aby byl efekt co největší,“ zadoufala před samotným zahájením akce Radka Raflová. 

Efekt nakonec velký byl. Na kolo nasedlo téměř 350 cyklistů a výtěžek z pokladniček rozmístěných po Hustopečsku brzy budeme znát také. 

Video Hustopečské televize z akce EXPEDICE KRAJEM ANDRÉ * 26. června 2021 * spustíte kliknutím ZDE

EXPEDICE KRAJEM ANDRÉ 2021

Zdroj: www.hustopece.cz / Doplnění textu: Karolína Bártová / Foto: Oldřich Otáhal / 30.6.2021