Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Vyhodnocení knihoven Břeclavska za rok 2009

Region Břeclavska zahrnuje 16 profesionálních knihoven – 10 ve městech a 6 v obcích. Podle počtu obyvatel je město Velké Pavlovice na 8. místě přehledu.

V roce 2009 dosáhla Městská knihovna Velké Pavlovice nejlepšího výsledku v počtu kulturně výchovných akcí pořádaných nejenom pro čtenáře, ale pro všechny občany našeho města. Nabídla celkem 53 akcí a to ji zařadilo na 4. místo, hned za největšími knihovnami regionu (Břeclav, Hustopeče, Mikulov). Na 4. místo jsme se zařadili také v případě, kdy se porovnávají počty všech klientů, kteří využili služeb knihovny – čtenářů, uživatelů internetu, uživatelé on-line katalogu a webových stránek knihovny.

Velmi dobře byla naše knihovna hodnocena při srovnávání počtu čtenářů do 15. let, kteří knihovnu navštěvují, a také v počtu návštěvníků internetu v knihovně. V obou případech jsme na 5. místě. Výsledky nás těší o to více, že všechny údaje hlídá nový knihovní systém Clavius a čísla jsou zcela objektivní.

Až na 12. místo jsme byli zařazeni při srovnávání počtu knih v knihovnách, ze všech městských knihoven byl tedy na konci roku 2009 náš knihovní fond nejmenší. Důvodem bylo nepochybně to, že před celkovou revizí knih, která v roce 2009 proběhla, byly vyřazeny téměř 2 000 opotřebovaných knih.

Na webových stránkách městské knihovny si můžete přečíst, jak se zřizovatel i knihovnice začátkem letošního roku s touto skutečností vyrovnali.

21-04-2010 PV