Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Vydařené nedělní odpoledne s dechovkami

V neděli 5. června 2011 se za překvapivě krásného počasí ve Velkých Pavlovicích na place za sokolovnou uskutečnil již IV. ročník Festivalu mladých dechovek Mirka Pláteníka. Letos si mohli příznivci dechovky vyslechnout Fialenku z Lanžhota, což jsou žáci MgA. Richarda Pavlíka, Kateřinku z Mutěnic a Čejkovic pod taktovkou Jaroslava Nováka a Dechový orchestr ZUŠ Zdounky s kapelníkem Miroslavem Naučem. V progarmu samozřejmě nechyběla dechovka velkopavlovické ZUŠ pod vedením MgA. Zbyňka Bílka.

Celým programem provázeli posluchače manželé Stanislava a Zbyněk Bílkovi, kteří v úvodu koncertu poděkovali za podporu akce Městu Velké Pavlovice a paní Jitce Pláteníkové, která zajistila občerstvení pro mladé muzikanty.
Všechny kapely měly vysokou úroveň a publikum si s nadšením vyslechlo tradiční dechovkový repertoár i úpravy swingových a populárních písní. Konceret ozvučil pan Radek Kalivoda z Velkých Pavlovic.

Závěrem pozvali manželé Bílkovi posluchače na již jubilejní pátý ročník festivalu,který se bude konat opět první neděli v červnu v roce 2012.

Fotogalerii ze IV. ročníku Festivalu mladých dechovek Mirka Pláteníka
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2011 Ing. Zdeněk Karber

06-06-2011 PV