Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Všude je chleba o dvou kůrkách, ale někde je sladší...

V květnu nám přišla nabídka na doplnění zájezdu do Irska, volných míst bylo 12. Další škola, která se s námi těšila na nové zážitky, bylo brněnské Gymnázium Křenová. Vyjeli jsme 4. září odpoledne, přes Německo a Francii dorazili až do Rosslare, odkud vyplouval trajekt Oscar Wilde. Na něm jsme strávili téměř 16 hodin nejen prozkoumáváním jednotlivých palub, ale i vydatným odpočinkem a spánkem ve vlastních kajutách.

Ráno jsme se ocitli na irské půdě a dalších sedm dnů se věnovali objevování tohoto překrásného ostrova. Neunikly nám dominanty hlavního města, užili jsme si národní parky Wicklow Mountains, Killarney National Park i Irish Heritage National Park, ohromila nás nejvýznamnější chodbová hrobka v Evropě Newgrange, která je starší než egyptské pyramidy. Navštívili jsme hrad Bunratty, nejkrásnější irské zahrady Powerscourt, vodopády, tradiční hospůdku The Red Fox Inn, poloostrov Dingle, jezero Muckross, přístavní města Cork a Wexford a další místa. Dech nám vyrazila velikost a výška Mohérových útesů, které místy dosahují 200 metrů.

V Irsku jsme pobývali u tří různých rodin, a to v Dublinu, Limericku a v Killarney. Poznali jsme mnohé z životního stylu tamních domácností, bydlení, kuchyni, byli jsme rádi, že jsme si s Iry mohli ráno i večer promluvit a ověřit si tak své komunikační dovednosti. Smaragdový ostrov nás uchvátil svou nádhernou přírodou, množstvím oveček, krav, koní a koz pasoucích se na stráních, bohatou historií, zajímavou architekturou i otevřeností místních lidí.

Oceňujeme různorodý program, díky kterému jsme poznali rozmanité tváře tohoto ostrova. Počasí bylo naprosto úžasné. Mnoho dnů nás provázela modrá obloha, typické přeháňky nás zastihly jen několikrát. Pokud jsme už ke konci něčeho měli dost, pak to byl bílý toustový chléb s nasládlou chutí. Ten byl totiž každodenní součástí našich obědových balíčků. Na zpáteční cestě jsme si ještě užili celodenní pobyt v Londýně a už malinko netrpělivě vyhlíželi známou krajinu naší vlasti. Dočkali jsme se a těšíme se na další zahraniční poznávání.

Účastníci zájezdu

Fotogalerii ze zájezdu do Irska otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto: Archiv Gymnázia Velké Pavlovice

02-10-2012 PV