Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Všechno zlý je k něčemu dobrý aneb Cesta na světovou soutěž do Tanzánie

I. Vicemiss České republiky 2021 SARAH HORÁKOVÁ byla nominovaná na světovou soutěž do východoafrické Tanzánie, která se měla konat od 16. července 2022. 

Kvůli špatným leteckým spojením se Sarah vydala na cestu o dva dny dříve a po příletu se dozvěděla, že se soutěž bude konat až v listopadu tohoto roku. Využila však příležitosti k soustředění na finále v jiné krajině a zůstala v Tanzánii i přes změny organizátorů.

„Ocitnout se v neznámé krajině úplně sama, bez připojení k internetu, je opravdové dobrodružství.“ Popisuje Sarah. Světová soutěž Miss Jungle International 2022, která se má konat ve východní Africe, se uskuteční až v listopadu. Dívky z osmi států však už byly na cestě, když se organizátoři rozhodli změnit datum konání z července na konec tohoto roku. Aktuálně se tedy soustředí vítězky soutěží krásy z Tanzánie, Zanzibaru, Nigérie, Ghany, Guinei, Keni, Turecka a České republiky. 

I přes to, že je to velká čára přes rozpočet, občas se to může stát, protože v jejich kultuře se spousta lidí umí přizpůsobit. Na to my z Evropy nejsme zvyklí. Aktuálně Sarah čeká Royal Tour, kterou zaštituje vláda a prezidentka Samia Suluhu Hasaan, tudíž se můžete těšit nejen na fotografie ze Safari a Zanzibaru, ale také na plánovanou třídenní cestu na Kilimanžáro. 

Sarah také představila na jedné z konferencí projekt Počítače dětem a spolupráci s Cara Plasmou, kde pravidelně daruje svou plasmu každých 14 dní. Při poznávání nové kultury narazila i na kmen Masai, se kterým strávila celý den v lese a učila se jejich tradiční práce. Mimo jiné si začala psát o dobrodružství knihu, na kterou se můžete těšit ke konci tohoto roku.

V následujích dnech se musí připravovat na dvoudenní výpravu na Safari, konktrétně do oblasti Ngorongoro a Serengeti. Její cestu můžete sledovat na sociálních sítích Miss České republiky a na instagramu @sarah.horak. 

Město Velké Pavlovice * Soutěž "nesoutěž" krásy v Tanzánii se Sarah Horákovou

Zdroj: Tiskovou zprávu poskytla Sarah Horáková / Foto: Soukromý archiv Sarah Horákové / 25.7.2022