Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Vrbické - Modrohorské sklepy budou k vidění v televizi

Unikátní Vrbické sklepy, součást Modrých Hor, budete moci spatřit tuto neděli (24. 6. 2007 - 17.50 hod.)
v oblíbeném pořadu televize Nova - Rady ptáka Loskutáka.

Nezapomeňte se dívat!

Poslední předprázdninový díl Loskutáka je věnován létu a prázdninám. Adéla s Daliborem jsou velmi činorodí, a proto se rozhodli i tento speciál trávit aktivně. Procestují nejjižnější cíp Slovácka, okolí Břeclavi, kde jsou velmi milí a vstřícní lidé s dobrými tipy a nápady. A nepojedou autem, ani nebudou chodit pěšky, k přesunům mezi jednotlivými reportážemi si vybrali jeden málo známý a velmi originální dopravní prostředek. Volně tak naváží na v minulosti velmi úspěšné cestování na koloběžkách. Tato podívaná bude stát rozhodně zato.

I témata jednotlivých reportáží jsou více než zajímavá. Loskuták vás seznámí se sortimentem hrachu a s jeho následným sklízením.

Pro milovníky zvířeny je připraven příspěvek o převozu a ustájení psů. Povídat si budeme s velmi zkušeným chovatelem a hlavně cvičitelem psů Františkem Radkovičem, který stál mimo jiné u zrodu záchranářské organizace v ČSSR a úspěšně cvičil psy pro filmy.

To by bylo, aby ve speciálu z jižní Moravy chybělo něco z vinařského soudku. Loskuták vám představí zvláštní sklepy hloubené v zemi.

Další moravskou specialitu přinese příspěvek o šití čižem - typické regionální obuvi. Zdejší pokračovatel ševcovské tradice nás seznámí s druhy obuvi, která se zde nosí, a předvede, jak taková bota na míru vzniká.

Následovat bude reportáž o okrasných zahradách, které navrhuje a realizuje místní architekt. V těchto zahradách je znatelná inspirace japonskými zahradami.

Jelikož léto patří vodním radovánkám, dostane se vám od nás základních informací o potápění, o tomto čím dál více oblíbeném způsobu trávení času v letním období.

A nebude chybět ani vaření s Ivanem Vodochodským. Tentokrát nám uvaří uzené maso s pikantní omáčkou a pučálku - jídlo z hrachu, známé již ve středověku.


Loskuták, Gondíci i celý tým
se na vás již těší.

V neděli 24. června 2007
na TV Nova
ve svém pravidelném čase
17.55 hodin.

www.radyloskutaka.cz
www.nova.cz