Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Volby přinesly do kraje babí léto * videoreportáž

Babí léto, také označované jako pozdní léto, je označení déletrvajícího suchého, slunečného, teplého a málo větrného počasí na konci léta či začátkem podzimu. Tento podnebný jev nastává na evropském kontinentu. Na severoamerickém kontinentu se vyskytuje podobný jev nazývaný jako Indiánské léto.

Ranní mlhy a mraky během dne postupně roztrhá teplý vzduch a především sluníčko, které ještě nechce předat vládu paní Zimě. Tento jev jsme s povděkem přijali o volebním a povolebním říjnovém víkendu. Snad každého bez vyjímky potěšil návrat sluníčka a malíře podzimu.

"Já malíř podzim jsem tu zpátky. V korunách stromů plátno mám.
 Já musím spěchat, čas mám krátký, než začne zima jsem tu pán."

 

Vinohradníci vyrazili mezi řádky révy vinné ke sběru hroznů, aby zachránily zralé hrozny před nálety všudypřítomných špačků. Zato rozhledna Slunečná obklopená věncem vinohradů přivítala přehršli vítaných návštěvníků. Na osm desítek běžců finišovalo pod rozhlednou do cíle silničního závodu veteránů za Bořetickým burčákem. K vidění byli v přírodě i pánečci se svými mazlíčky, maminky a otcové se svými ratolestmi, kameramani, fotografové a vůbec všichni ti, kteří si chtějí užít možná již posledních střípků babího léta.

 

"Barevné podzimní malování krajinu do snů obléká.
Víš, podzim bývá dobou zrání. Přírodních plodů - i člověka"

Miroslav Grégr

 

Babí léto přišlo do kraje
VIDEOSTUDIO GRÉGR Velké Pavlovice

© 2012 Město Velké Pavlovice

 

 

16-10-2012 PV