Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

VOC Modré hory zatřídilo nová vína a zve na festival

Ve vinařství Ludwig v Bořeticích proběhlo 24. dubna 2015 již druhé letošní zatřídění vín VOC. Z celkových 13 přihlášených vzorků z pěti vinařství bylo zatříděno šest, z toho jedno cuvé. Společně se zatříděná vína představí na festivalu 30 vín Modrých hor ve Velkých Pavlovicích.

V prvním únorovém kole letošního zatřídění uspělo devět vzorků, v druhém vybrala komise, složená ze samotných vinařů, šest dalších. Celkově tedy letos označení získalo patnáct vzorků, která odpovídala nárokům na VOC vína. Pro zatřídění musí přihlášená vína splňovat náročná technologická kritéria a obstát v senzorické zkoušce. „Již před přihlášením vzorků samotní vinaři pečlivě posuzují, zda vína přihlásit jako kandidáty označení VOC. Mezi tyto charakteristické zástupce své odrůdy a oblasti se však dostanou jen ta, u nichž se na výsledku shodne nezávislá komise,“ řekl předseda VOC Modré hory Jan Stávek. Letos mezi těmito víny najdeme pět rosé vín, tři Modré Portugaly, dvě Svatovařinecká, čtyřikrát Frankovku a jedno cuvé ze všech tří odrůd, z nichž se VOC vína mohou vyrábět.

Značení VOC se teprve dostává do povědomí našich konzumentů, kteří jsou zvyklí kupovat vína odrůdová a specifika jednotlivých oblastí teprve objevují. Popularizaci činnosti VOC Modré hory se proto věnují aktivity pro veřejnost, například v sobotu 23. května 2015 při festivalu 30 vín Modrých hor zvou na okružní jízdu po vinicích, kde se jejich vína rodí. Hosté na ní poznají nejzajímavější místa regionu a ochutnají VOC vína a bude je cestou doprovázet odborník na vína i znalec zdejšího regionu. Všechna vína se také dají kdykoliv koupit ve vinotéce VOC Modré hory ve sklepě č. 59 ve sklepní uličce na Kraví Hoře v Bořeticích.

 

11. května 2015 * Pavla Škrabalová, VOC Modré hory * www.vocmodrehory.cz


 

Vína originální certifikace Modré hory * www.vocmodrehory.cz

 

 

 


19-05-2015-BK