Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

VOC a DSO Modré Hory na veletrhu VÍNO A DELIKATESY

Letos poprvé se VOC Modré Hory, o.s. se sídlem Ve Velkých Pavlovicích zúčastnila veletrhu Víno a delikatesy 2013 v Praze Holešovicích. Veletrh se konal ve dnech 24 - 26. dubna 2013. Jednalo se již o šestnáctý ročník mezinárodního veletrhu pro gastronomii. K účasti na této akci se přihlásilo 7 vinařství z VOC Modré Hory - SYFANY spol. s.r.o Vrbice, Vinařství Horák Vrbice, VÍNO J. STÁVEK - Vinařský dvůr Němčičky, Rodinné vinařství Jedlička & Novák, Bořetice, a.s., Vinařství Helena Velké Pavlovice, Vinařství Pavel a Radim Stávkovi Němčičky a Vinařství Lacina Velké Pavlovice. Na veletrhu vinaři prezentovali vína VOC (vína originální certifikace) a také další vína ze své produkce, hlavně odrůdy zařazeny k výrobě vín VOC Modré Hory - tj. Frankovka, Modrý Portugal a Svatovavřinecké.

Vinaře z VOC Modré Hory doplňovala expozice Dobrovolného svazku obcí Modré Hory, kde byly manažerem Ing. Přemyslem Pálkou prezentovány jednotlivé obce regionu: Bořetice, Kobylí, Němčičky, Velké Pavlovice a Vrbice. Součástí nabídky byl nejen Kalendář akcí 2013 obsahující zaběhlé akce v Modrých Horách, ale také dvě turistické novinky. První naučná stezka s názvem „Zastavení v kraji vína a meruněk“ je ve Velkých Pavlovicích, druhá pak v Kobylí - Naučná stezka Lácary.

Stánek VOC Modré Hory a DSO Modré Hory navštívili také známé osobnosti např. náměstek ministra zemědělství z odboru rostlinných komodit RNDr. Jiří Mach s kolegou Ing. Antonínem Králíčkem, ředitel Vinařského fondu Jaroslav Machovec, známý moravský zpěvák Jožka Šmukař, herci jako Ilona Svobodová či Zdeněk Podhůrský nebo moderátor TV Prima Karel Voříšek. Protože se jednalo zejména o vinařský veletrh, nechyběla ani vítězka ankety Miss víno 2013 Barbora Pleskačová z Velkých Pavlovic.


 

Pomyslné ovoce na veletrhu sklízeli i vinaři z Modrých Hor.

Červené tiché do 4 g zbytkového cukru
• Zlatý pohár - Pavlovín, spol. s r.o. Frankovka 2011
• Stříbrný pohár - PATRIA Kobylí a.s. Rulandské modré 2011

Červené tiché od 4 g do 45 g zbytkového cukru
• Zlatý pohár - PATRIA Kobylí a.s. Cabernet Sauvignon 2011
• Stříbrný pohár - PATRIA Kobylí a.s. Cabernet Moravia 2011

Vína růžová do 45 g zbytkového cukru, bez ohledu na barvu a původ révy
• Stříbrný pohár - PATRIA Kobylí a.s. Frankovka - rosé 2012
• Bronzový pohár - Ondřej Brdečko Růžové cuvée 2012

Vína přírodně sladká nad 45 g, bez ohledu na barvu a původ hroznů
• Bronzový pohár - Rodinné vinařství Jedlička & Novák, Bořetice a.s. André 2011

Vína ostatní – likérová, (fortifikovaná), bez ohledu na zbytkový cukr a původ hroznů a nápoje vyráběné podobnou technologií jako víno - ovocná vína, medovina...
• Zlatý pohár - Ing. Jan Stávek, Ph.D. Lokus červený 2011
• Stříbrný pohár - Ing. Jan Stávek, Ph.D. JUVEANO Mistelle de Muscat 2012

Kompletní výsledky najdete  ZDE.


 

Fotogalerii z veletrhu Víno a delikatesy otevřete kliknutím na obrázek...

 

 

30-04-2013 PV