Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Víte že ... * videoreportáž

Víte že ...
O obci Velké Pavlovice se nejčastěji mluví v souvislosti s vínem a meruňkami. Mnohdy se však navíc v informačních materiálech dočteme, že Velké Pavlovice jsou pěkné a upravené svěží městečko, v letních měsících ozdobené rozkvetlými pestrobarevnými zahrádkami. Skutečně je tomu tak. Některé zahrádky či celé ulice lze směle přirovnat k botanickým zahradám nebo arboretům.

Víte že …
Dle archeologických nálezů se vinná réva na jižní Moravě pěstovala již v prvních staletích našeho letopočtu, pod vlivem předsunutých římských posádek? Výrazný rozmach vinohradnictví a vinařství pak nastal v souvislosti se šířícím se křesťanstvím za velkomoravské říše. Výroba vína vždy byla poměrně nákladnou záležitostí. Proto také vlastníky většiny vinohradů byla šlechta, kláštery a bohatí měšťané a víno tak představovalo mimořádný nápoj z důvodu jeho používání k liturgickým úkonům.

Víte že …
I ve Velkých Pavlovicích můžete účinně relaxovat. Krásný moderní lesopark s lavičkami zvoucími k posezení, písčité plochy lákající děti k dovádění, pohled mezi vinohrady se siluetou rozhledny Slunečná, pramínek zurčícího vodopádu, který Vás pohladí na duši a uklidňující lesklá hladina jezírka, to je pravý balzám na starosti všedního dne.


Miroslav Grégr

 

Krásy Velkých Pavlovic
VIDEOSTUDIO GRÉGR Velké Pavlovice

© 2012 Město Velké Pavlovice

 

 

21-07-2012 PV