Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Víte, co znamená íver, olovrant nebo žubrienka?

Studenti třídy tercie z velkopavlovického gymnázia to už ví. Ve středu 13. června 2012 podnikli s třídní učitelkou Janou Strouhalovou a paní učitelkou Pavlou Mícha- lovou jednodenní školní výlet do Bratislavy. Kromě nejznámějších dominant Bratislavy - Hradu, Nového mostu s vyhlídkou Ufo nebo chrámu sv. Martina - si mohli vyzkoušet své znalosti jazyka našich „bratrů Slováků“.

Vzhledem k datu narození si studenti nemohou pamatovat doby, kdy naše státy byly ještě spojené, avšak ze znalostí slovenštiny by si všichni zasloužili jedničku. Své vědomosti mohli prokázat v malém testu, kterému byli podrobeni na Hviezdoslavově náměstí. Význam slov, kterým nerozuměli, si velmi rychle vymámili z okolojdoucích lidí. Ne vždy to byl ale lehký úkol - většina osob byli cizinci.

Navzdory předpovědím počasí, které prorokovaly vydatný déšť a nárazový vítr, jsme v Bratislavě prožili krásný den. Plavba po Dunaji na výletní lodi Prešov za tím vším udělala pěknou tečku.

Pokud se Vaše návštěva Bratislavy datuje do dob dávno minulých, nebo jste dokonce hlavní město našich sousedů nikdy nenavštívili, určitě neváhejte a zajeďte se podívat. Architektura centra města připomíná Vídeň a navíc vlak Vás sem z Břeclavi zaveze za necelou hodinu.

Jana Strouhalová

 

Fotogalerii z výletu studentů Gymnázia Velké Pavlovice do Bratislavy
otevřrete kliknutím na společné foto...

 

Foto: Archiv Gymnázia Velké Pavlovice

 

 

22-06-2012-BK