Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Vítání občánků - prastarý rituál se dodržuje dodnes

Již bratři Mrštíkové vzpomínají ve svém nejúspěšnějším literárním díle Rok na vsi obřad vítání nových občánků starostou obce do života. Předlohou pro děj příběhu se stala nedaleká jihomoravská vesnička Diváky. Proto je více než přirozené, že se s tímto krásným něžným rituálem na jihu Moravy pokračuje dodnes.

V sobotu dne 28. listopadu 2009 přivítal starosta města Velké Pavlovice Ing. Pavel Procházka spolu s matrikářkou MěÚ Velké Pavlovice paní Dagmar Švástovou pět dětí, tři děvčátka a dva chlapce. Starosta popřál rodičům spoustu radosti a štěstí ze svých ratolestí, harmonický domov a současně také pevné nervy při ne vždy jednoduché výchově. Zdůraznil také, že každý občan našeho města je velmi důležitá a vážená osoba a to ať je dospělý jedinec, nebo malé děťátko.

V krátkém programu vystoupila se svým pěveckým pásmem mladá děvčata za klavírního doprovodu Romana Veverky a děti z mateřské školy s recitací básničky pod vedením paní učitelky Boženy Procházkové.

 

Všem za vytvoření pěkné dojemné atmosféry děkujeme
a děťákům přejeme nekonečné štěstí a radost ze života!

 

Fotogalerii z VÍTÁNÍ OBČÁNKŮ DO ŽIVOTA
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2009 Karolína Bártová

 

29-11-2009