Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Vítání nejmladších občánků do života * videoreportáž

Vítání dětí do života má ve Velkých Pavlovicích již velmi dlouhou tradici. Rodiče narozených dětí se s oblibou této malé slavnosti účastní v doprovodu rodinných příslušníků a považují ho právem za významnou rodinnou událost. Vždyť narození malého človíčka je velkým zázrakem, nejkrásnějším důkazem lásky, pro všechny v rodině velkým okamžikem radosti a štěstí. O kousek toho štěstíčka se můžeme čas od času podělit s rodinami při malé slavnosti v obřadní síni, která vždy na chvíli ožije a do slova zavoní vůní miminek.

Dne 2. června 2012 byly starostou města panem Pavlem Procházkou slavnostně uvítány do života a zároveň do svazku našeho městečka nejmladší děti: Zoe Nováková, Robin Podešva, Petr Lebeda, Tomáš Záruba a Matyáš Melichar. Básničkou a písničkou přišla malá miminka pozdravit i děvčátka z mateřské školy.

V letošním roce se narodilo již deset dětí, devět malých princů a jedna malá princeznička, jejíž krásné jméno Zoe, řeckého původu, je vykládáno právě jako „život“.

Z matriky Dagmar Švástová

 

VÍTÁNÍ OBČÁNKŮ DO ŽIVOTA - červen roku 2012
VIDEOSTUDIO GRÉGR Velké Pavlovice

© 2012 Město Velké Pavlovice

 

 

 

04-06-2012-BK