Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Viola Krausová je nejlepší studentkou ruštiny v České republice

Je nám nevyslovitelnou ctí a radostí podělit se s Vámi, návštěvníky webových stránek města Velké Pavlovice, o úžasnou zprávu o fenomenálním úspěchu rodačky našeho města a současně studentky a maturantky velkopavlovického gymnázia VIOLY KRAUSOVÉ. 

Viola se zúčastnila ve dnech 10. a 11. dubna 2017 celostátního kola konverzační soutěže v ruském jazyce, které se konalo v prostorách Ruského střediska vědy a kultury v Praze. S přehledem tuto soutěž vyhrála, a to v nejvyšší kategorii SŠ II – studenti, kteří se učí ruský jazyk déle než tři roky.

Do celostátního kola postoupilo čtrnáct vítězů ze všech krajů republiky. Viola se nominovala svým skvělým triumfem z kola jihomoravského, kde taktéž suverénně porazila silnou konkurenci dalších soutěžících z řady vyhlášených brněnských gymnázií.

V celostátním kole soutěže v ruském jazyce však nebodovala z velkopavlovického gymnázia pouze Viola, ale také další studentka ze třídy kvinta Taisiya Voytenko. Ta si odnesla pomyslné stříbro v kategorii SŠ III. Této kategorie se účastní studenti, kteří se mají možnost učit ruský jazyk mimo školu.

Double úspěch tohoto kalibru jednoznačně vypovídá o špičkové úrovni výuky ruského jazyka na Gymnáziu Velké Pavlovice. Obě studentky pečlivě a systematiky připravila a na soutěžích doprovodila vynikající učitelka ruského jazyka, pedagožka Mgr. Jana Lorenzová. Obrovské gratulace tedy patří celému triu dam, které se rozhodně v rusky hovořících a azbukou píšících zemích neztratí!

Obě nadané studentky převzaly svá zasloužená ocenění v soutěži pořádané Talentcentrem Národního institutu pro další vzdělávání (NIDV) ve spolupráci s Českou asociací rusistů a s Ruským střediskem vědy a kultury v Praze z rukou mimořádného a zplnomocněného velvyslance Ruské federace Alexandra Zmejevského, ředitele Ruského centra vědy a kultury Leonida Gamzy, ředitelky NIDV Heleny Plitzové a předsedy České asociace rusistů Jiřího Klapky. 

Viola si odnesla jako věcnou cenu spousty knih, které se jí budou rozhodně hodit k dalšímu studiu. Letošní maturantka má v úmyslu se ruskému jazyku věnovat i nadále, a to na Masarykově univerzitě v Brně. Jejím snem je stát se tlumočnicí. Knihy určitě potěší a neoddiskutovatelně jsou velmi praktickým darem. Obrovskou radost však jednoznačně udělala naší skvělé vítězce nejvyšší cena věnovaná Ruským centrem – zájezd do Ruska. 

Studentkám velkopavlovického gymnázia touto cestou obdivně blahopřejeme, smekáme
a přejeme spousty dalších úspěchů, jak na poli ruského jazyka, tak i v životě osobním.

Příspěvek "Výherci soutěže v ruském jazyce převzali ocenění (12.4.2017)"
včetně fotografií na oficiálních webových stránkách NIDV * otevřete kliknutím ZDE

Gymnázium * Úspěch Violy Krausové a Taisiye Voytenko v celostátním kole soutěže v ruském jazyce

Text: za Gymnázium Velké Pavlovice Karolína Bártová / Foto: Archiv Gymnázia Velké Pavlovice / 18.4.2017