Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Vinohraní přilákalo na dva tisíce lidí, vypilo se dvacet hektolitrů burčáku

Napsali o nás; Deník 29.8.2016 * Velké Pavlovice – Za burčákem, hudbou a zábavou vyrazili v sobotu odpoledne lidé do velkopavlovického Vinia. Ve vinařském areálu se konal hudební festival Vinohraní.

Hudební program nabídl zábavu pro mladé, starší i pro rodiny s dětmi. „Kabát revival nikoho odpoledne neurazí. Na vystoupení Vašo Patejdla byly i děti. Program skládáme, aby si všichni našli své. Večer už si potom můžete dovolit dát nějakou pořádnou rockovou pecku jako třeba Horkýže slíže," uvedl spolupořadatel akce David Mlčoch.

Vybrala si také Mia Nováková z Brna. „Láká nás především vystoupení Mandrage a Horkýže slíže," nechala se slyšet mladá žena, která přijela do Velkých Pavlovic s přítelem.

A doplnila: „Máme rádi víno, což s touto akcí výborně souzní."

Široký repertoár kapel se projevil i na návštěvnosti. "Odhadem přišlo zhruba dva tisíce lidí. Každý rok jde jejich počet na festivalu pomalu nahoru," řekl Mlčoch.

PATEJDL JE KAPACITA
První kapela začala hrát v pět hodin odpoledne, poslední dozněla ve dvě ráno. „Nejsilnější ohlas měli asi Horkýže slíže, ale nejzajímavější byl pro návštěvníky akce Vašo Patejdl. Není tak ohraný, s kapelou začal jezdit nedávno. Říkal, že takové typy akcí má velmi rád. V našem měřítku je to velká kapacita," zamyslel se Mlčoch.

Pořadatelé venkovní akce spoléhali na přízeň počasí. Dočkali se. „Možná mohlo být i o několik stupňů méně. Ve Velkých Pavlovicích bývá pravidelně dobré počasí. Je to tradičně nejteplejší festival, který pořádáme," sdělil Mlčoch z pořádajícího Pragokoncertu.

Množství vypitého burčáku přesáhlo dvacet hektolitrů.

Autor: Michal Hrabal, Břeclavský deník * http://breclavsky.denik.cz/


 

Fotogalerii z Vinohraní ve Viniu otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2016 Michal Hrabal


29-08-2016 PV