Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Vinohradnictví? Přichází mu na chuť opět i mladá generace

Až překvapivě nečekaný zájem a s tím spojenou velmi potěšující vysokou účast veřejnosti nejen místních, ale i přespolních, vzbudila přednáška na téma Moderních poznatků ve vinohradnictví. Ta se uskutečnila v úterý podvečer, dne 4. února 2014, v zasedací místnosti velkopavlovické radnice. Přednášku s následnou besedou, kterou odborně provedl současný uznávaný odborník ve vinohradnictví Doc. Ing. Pavel Pavloušek, Ph.D., uspořádala Místní organizace Českého zahrádkářského svazu.

Ing. Pavloušek, aktivní přednášející Ústavu vinohradnictví a vinařství Zahradnické fakulty Mendlovy univerzity v Lednici, se zabýval vybranými tématy, tzv. vinařskými „evergreeny“, jako je řez révy vinné, choroby révy, nové metody pěstování a navíc představil i řadu zajímavých a neotřelých metod pěstování révy vinné v zahraničí.

Všichni zúčastnění vinohradníci a vinaři, kteří zaplnili celou zasedací místnost, byli s programem velmi spokojeni a pořadatelé samozřejmě také. Nejen celkovou hojnou účastí, ale i tím, že si přišla přednášku o náročné práci ve vinicích se zájmem vyslechnout řada mladých lidí.

Za Místní organizaci Českého zahrádkářského svazu Velké Pavlovice Jan Havránek


 

Fotogalerii z přednášky Doc. Ing. Pavla Pavlouška, Ph.D. na téma
Moderní poznatky ve vinohradnictví otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2014 Jan Havránek

 

 

06-02-2014-BK