Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

VÍNO V ORANŽOVÉM trumflo i Karlovarský festival

Letos už posedmé, v noci podruhé a s folkovým písničkářem Jaroslavem Hutkou zcela poprvé, otevřelo se ve Velkých Pavlovicích osmnáct vinných sklípků místních vinařů sdružených ve spolku Víno z Velkých Pavlovic. A to vše v rámci už tradiční vyhledávané akce VÍNO V ORANŽOVÉM aneb noční otevřené sklepy konané 7. července 2012. Stovky milovníků vína putovaly se spokojeným úsměvem na rtu ze sklípku do sklípku a ochutnávaly, nejen víno...

Vinaři připravili pro účastníky akce řadu gurmánských specialit – grilovalo se maso, klobásy, ochutnávaly se pomazánky rozličných druhů a nechyběly samozřejmě ani meruňky a sladké dobrůtky připravené právě z tohoto pro Velké Pavlovice tolik typického teplomilného ovoce. Oranžově sytá barva zralých plodů meruněk dala této letní akci jméno a proto byly k mání prakticky všude. Mnohde i ve formě tekuté ☺!

Příjemným zpestřením odpoledního a nočního ochutnávání byla přítomnost již zmiňovaného milého hosta – známého folkového hudebníka, skladatele a písničkáře Jaroslava Hutky. Ten vnesl do sklepů nezaměnitelnou pohodovou a uvolněnou atmosféru a nenašel snad nikdo, kdo by si s ním alespoň nepobrukoval.

Další zajímavostí byl fakt, jak mnozí z návštěvníků letošní akci pojali. Mnozí nelenili a dorazili v oranžovém „stejnokroji“ a někteří vtipálkové dokonce nezaváhali zainventovat do koupě vskutku legračních oranžových paruk ☺!

Celá úžasná akce byla zakončena na náměstí před radnicí slavnostním půlnočním ohňostrojem. Po krásné podívané na pestrobarevnou přehlídku světlic tancujících po nočním černém nebi se příjemně znavení vínomilci pomalu rozešli s předsevzetím, že si nejpozději za rok tuto akci zopakují.

Nutno na závěr zmínit, že se letošních otevřených sklípků zúčastnili lidé snad ze všech koutů České republiky a také ze sousedního Slovenska. Největší vzdálenost museli překonat turisté z Karlových Varů, kteří dokonce dali přednost Vínu v oranžovém před věhlasným Karlovarským filmovým festivalem.

Karolína Bártová

 

Fotogalerie VÍNO V ORANŽOVÉM 2012 * I. - otevřete kliknutím ZDE

Fotogalerie VÍNO V ORANŽOVÉM 2012 * II. - otevřete kliknutím ZDE

 


 

Ze sklepa do sklepa putoval i oblíbený písničkář JAROSLAV HUTKA

 

Za botahou fotogalerii velmi děkujeme panu Milánu Peckovi.

 

 

08-07-2012-BK