Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Víno, tropy, chutě, vůně i šek na sedm tisíc… taková byla Expedice Krajem André 2017

Po dvanácté do tuctu a se žhnoucím sluncem nad hlavou projela poslední červnovou sobotu roku 2017 Hustopečskem, Velké Pavlovice nevyjímaje, Expedice Krajem André a to i navzdory pekelně horkému počasí. Ostatně, tropické teploty jsou pro tuto akci již určitým folklórem a nepsaným pravidlem. Za celou dvanáctiletou historii ji vskutku jen zřídkakdy doprovázelo zatažené nebe nebo dokonce dešťové kapky.

V parném počasí přijde vhod svěží netradiční občerstvení. Nejlépe tekuté, dobře vychlazené a jsme-li na jižní Moravě, rozhodně vinné! Nejinak tomu bylo na třetím razítkovacím místě ve Velkých Pavlovicích, které se nacházelo ve výrobní hale Šlechtitelské stanice vinařské, a.s.. Všem zaregistrovaným putujícím, vybaveným razítkovacím průkazem a nezbytnou koštovačkou, bylo kromě otisku soutěžního razítka nabídnuto také víno z produkce této proslulé vinařské firmy. Nalévala se letní svěží alternativa zde vyšlechtěné odrůdy André, konkrétně Frizzante Rosé 2016 - jemné perlivé víno doplněné odrůdou Cabernet Moravia. 

Účastníci Krajem André byli naším růžovým vzorečkem nadšeni, nešetřili chválou, mnozí se vyjádřili, že na zastávce ve Velkých Pavlovicích máme nejlepší víno na celé trase a hojně se zajímali, kde je možné vína ze Šlechtitelky zakoupit. Poradili jsme jim vinotéku na Vinařském Penzionu André a své doporučení jsme rozšířili o tip navštívit zde také rozárium, čítající na šest stovek právě nyní úchvatně kvetoucích keřů růží padesáti odrůd, pestrobarevné palety barev a nekonečné plejády omamných vůní. Nejeden nadšenec se neváhal o pár desítek metrů vrátit a prověřit si naše doporučení na vlastní kůži.

Letošní Expedice Krajem André byla uspořádána již podvanácté a jako vždy si její organizaci vzal na bedra Mikroregion Hustopečsko. Přestože má akce za dlouhou dobu své úspěšné existence silnou základnu aktivních příznivců, vždy se snaží organizační tým nalákat další, nové. Roku 2017 se mu to určitě podařilo díky hodnotným cenám soutěže, která již tradičně expedici provází. Každý účastník, který získal do svého razítkovacího průkazu nejméně sedm z devíti možných razítek, byl zařazen do slosování o poukazy na nákup zboží v prodejnách s cyklistickým zbožím. První vylosovaný šťastlivec se může radovat z šeku s cifrou sedem tisíc korun! To už stojí za to, co říkáte?

Máte-li chuť alespoň trošičku ochutnat atmosféru sobotní EXPEDICE KRAJEM ANDRÉ 2017,
nahlédněte do fotogalerie z razítkovacího místa ve Velkých Pavlovicích... 

EXPEDICE KRAJEM ANDRÉ 2017 - razítkovací místo na ŠSV, a.s. ve Velkých Pavlovicích

Text: Karolína Bártová / Foto: Oldřich Otáhal / 26.6.2017