Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Víno doplní Katapult i další

Napsali o nás * Břeclavský deník, 30.8.2013 – Pracovní týden končí, a tak se opět nabízí čas na víkendový odpočinek. Komu se nechce páteční a sobotní večer trávit u televizní obrazovky, neholduje výhradně relaxaci sportem a rád by naplnil svůj program kulturním vyžitím, tomu je určena tato rubrika.

Pořadatelé vinobraní dobře ví, že se vyplatí dbát na kvalitu vína i zábavy při jeho ochutnávání. Na zvučný program tak vsází i oslava vína a burčáku ve Velkých Pavlovicích. Tam zahájí dvoudenní program už dnes odpoledne. Kromě lidových tradic dojde i na známé hudební hosty.

Centrum vinobraní vyroste za tamní sokolovnou a v jejím blízkém okolí. O zahájení se tam od devatenácti hodin postará velkopavlovický komorní soubor Musica Animae, jež doprovodí žesťové kvinteto. Domácí hudebníci se představí i v dechové hudbě, která působí pod tamní základní uměleckou školou. Poté už se na pódiu zaskví známý bavič, skladatel, hráč na banjo a mimo jiné i vysokolškolský spolužák Václava Klause Ivan Mládek.

Nesmrtelné hity, které staví na trampské písničce a řádné dávce nadsázky, zahraje jednasedmdesátiletý komik se svým proslulým Banjo Bandem. Linda, Prachovské skály, Brno je zlatá loď či Jožin z Bažin pobaví v původní podobě. O jejich vzkříšení v jednadvacátém století se postaraly taneční úpravy party Děda Mládek Illegal Band. Ty na pódia vrátilo i původní Mládkovu sestavu.

Večer za sokolovnou pak uzavře netradiční cimbálová muzika Medicimbal s hosty.

Vinohraní ve Viniu

Davy lidí budou proudit také do areálu vinařské firmy Vinium, kde se odehraje první ročník hudebního festivalu s přiléhavým názvem Vinohraní. Živo tam bude už od půl druhé, kdy festival otevře brněnská rocková partička Tibet. Na ni naváže valašský bigbít kapely Fleret, jež léta koncertovala se zpěvačkou Jarmilou Šulákovou, či žádaná revivalová skupina Legendy se vrací s Petrem Šiškou.

Opravdová legenda českého rocku se zjeví na pódiu s příchodem kapely Katapult s frontmanem Oldřichem Říhou, jenž letos slaví padesát let kariéry s elektrickou kytarou. Byť je z původní sestavy posledním hrajícím členem, energií a nadšením pro hard rock se nenechá zahanbit ani před mnohem mladším bubeníkem a baskytaristou.

Neméně zvučné jméno nese hlavní hvězda Vinohraní, rocková Tublatanka ze Slovenska. Kytarista a zpěvák kapely Maťo Ďurinda si dnes „rande so svojím mesto“ dopřeje ve Velkých Pavlovicích.

Sobotní program myslí i na děti, jež do areálu postí už v deset dopoledne. Dojde i na historické soutěže, lidová řemesla, krojový průvod, dechovku i cimbálku. Vrcholem programu bude Hradišťan Jiřího Pavlici. Na fotbalovém hřišti pak od sedmi hodin večer vystoupí hvězdy pěvecké soutěž X-Factor Martina Pártlová či rocker Jiří Zonyga s Větry z jihu.

Autor: Petr Vlasák, Břeclavský deník


 

Program VELKOPAVLOVICKÉHO VINOBRANÍ 2013 najdete po kliknutí ZDE.

 

Všechny srdečně zveme!

 

 

 

30-08-2013-BK