Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Vinné sklepy Františka Lotrinského překvapily a nadchly

Při příležitosti „Svatomartinských otevřených sklepů“ otevřely své brány, v sobotu 10. listopadu 2012, stovkám zvědavých návštěvníků města Velké Pavlovice také Vinné sklepy Františka Lotrinského, a.s.. Toto nově vybudované vinařské podzemí se nachází v sousedství taktéž nově opraveného původně barokního zámečku, dnešního moderního Ekocentra Trkmanka.

Možnost nahlédnout do nitra sklepů využila nekonečná řada nadšených milovníků vína, která v průběhu celého dne proudila místy až tajuplnými a labyrint připomínajícími chodbami, lemovanými oblouky úložných prostor pro archivní lahve vína, obdivovala, jaké novinky dokázalo město Velké Pavlovice od minulého roku zbudovat a v neposlední řadě – ochutnávala.

Svá vynikající vína, ať už archivní nebo i mladá, takřka „svatomartinská“, zde nabízela jedna z největších a nejznámějších velkopavlovických vinařských firem – Šlechtitelská stanice vinařská, a.s.. Proto nebylo o chválu a superlativy z úst degustujícíh nouze.

Příjemná byla navíc skutečnost, že bylo možno Vinné sklepy Františka Lotrinského navštívit, i když jste se třeba právě nemínili letošních „Svatomartinských otevřených sklepů“ zúčastnit. Stačil drobný peníz do kapsy na jednotlivé vzorky nabízených vín a mohli jste ochutnávat a vychutnávat tekuté poklady jižní Moravy dle vlastního gusta.

Jak bylo již úvodem zmíněno, této zcela premiérové a naprosto jedinečné možnosti využila obrovská spousta jak cizích tak i místních návštěvníků a vězte, opouštěla Vinné klepy Františka Lotrinského a loučila se více než spokojena. Navíc mile překvapena a udivena novými reprezentativními prostory našeho města.

Karolína Bártová

 


 

 

SVATOMARTINSKÉ OTEVŘENÉ SKLEPY 2012 * fotogalerie III.
- otevřete kliknutím ZDE

SVATOMARTINSKÉ OTEVŘENÉ SKLEPY 2012 * fotogalerie IV.
- otevřete kliknutím ZDE

 

Foto © 2012 Ing. Přemysl Pálka

 

 

11-11-2012-BK