Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

VINIUM chce zvýšit produkci

Navýšení tržeb o více než osm procent plánuje na letošek velkopavlovická společnost Vinium. Potvrdil to její generální ředitel Jozef Marček. Podle něj si firma k navýšení tržeb na čtvrt miliardy korun vytvořila předpoklady už nákupem hroznů.
 
 
Celkem jsme od pěstitelů nakoupili téměř šest a půl tisíce tun hroznů. To představuje meziroční zvýšení o dvacet šest procent, přičemž jsme získali více suroviny ve skupinách pozdní sběr a výběr z hroznů,“ řekl Marček.

Vinium tedy hodlá navýšit podíl přívlastkových vín ve své produkci. S tím souvisí také investice do technologií. Loni vybudovali ve Velkých Pavlovicích novou skladovou halu za šest a půl milionů korun, upravili filtrační zařízení za milion korun a za další více než milion zakoupili generátor pro zavedení dusíkového hospodářství. Letošní investice budou směřovat zejména do vylepšení velké lahvovací linky a pracovního prostředí.


Podle obchodního ředitele společnosti Tomáše Klumpara Vinium zatím nepocítilo důsledky ekonomické krize a nadále počítá s růstem.

Zdroj: Deník Rovnost
Autor: Michal Šupálek

02-02-2009