Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Vinařství V & M Zborovský sklízelo ledové hrozny

Hluboký pokles teplot přivitali vinaři, kteří potřebují silný mráz, aby mohli sklízet zmrzlé hrozny na výrobu ledového vína. Vinařství V&M Zborovský sbíralo zmrzlé hrozny Frankovky ve vinařské trati Lizniperky ve vinařské obci Velké Pavlovice. Sklidili téměř sedm metráků suroviny, ale původní množství bylo  mínimálně o 100 % vyšší, něco ozobaly kvíčaly, něco sežraly srnky, část opadala a seschla. Sběr hroznů započal v šest hodin ráno a po osmé hodině bylo vše sklizeno. Podle zákona musí být teplota při sklizni hroznů na ledové víno nejméně -7°C. Vinařství V & M Zborovský sklízelo při – 8°C a práci znepříjemňoval ostrý vítr. Hrozny sklízelo deset vinohradníků. Obtížná byla i cesta z vinice na příkré zledovatělé cestě.

V TV byla o sklizni krátká reportáž v regionálním zpravodajství, kterou můžete shlédnout ZDE .

Ledové víno bratři Zborovští  vyrobili naposledy v loňském roce také z Frankovky a před tím v roce 2005. V dalších letech  nepřišel mráz a hrozny buď shnily nebo byly předčasně sklizeny.

 

Fotogalerii ze sklizně ledových hroznů otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2010 Vladimír Zborovský

02-12-2010 PV