Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Vinařství Baloun v Bergamu obhájilo každoroční ocenění

Ve dnech 13.-15. října proběhl ve vinařské metropoli Lombardie a srdci vinařské oblasti Valcalepio v pořadí již sedmý ročník mezinárodní soutěže vín nazvané „Emozioni dal Mondo: Merlot e Cabernet Insieme“ (Světové emoce: Merlot a Cabernety společně), která se letos konala v paláci Visconti nedaleko Bergama.

Celkem se klání zúčastnilo 201 vzorků (jeden byl diskvalifikován z důvodů označení stolního vína – pozn. autorky) z 15 zemí. Kromě Itálie to byly alfabeticky Česká republika, Francie, Chile, Chorvatsko, Izrael, Jihoafrická republika, Malta, Německo, Slovenská republika, Slovinsko, Srbsko, Španělsko, Švýcarsko a Turecko. V hodnotících komisích zasedlo 63 degustátorů, z nichž 28 přijelo ze zahraničí, kteří udělili 2 velké zlaté medaile (Merlot-Cabernet Sauvignon 2006, Constantini Vina, Goriška Brda, Slovinsko a Cabernet Alto Mincio, Val di Pietra IGT, Itálie), 57 zlatých a 80 stříbrných medailí. Podle regulí O.I.V. – Organisation Internationale de la Vigne et du Vin, které připouštějí pouze 30 % medailí, nebyly stříbrné medaile uděleny. Itálie byla v počtu vzorků nejzastoupenější a celkem získala v soutěži 39 zlatých medailí, zatímco rekordní počet zahraničních zlatých medailí (6) putoval do Izrale. Chorvatsko si odvezlo čtyři zlaté, Slovensko (2x Víno Matyšák) a Srbsko po dvou, Chile po jedné a Slovinsko si přidalo k velké zlaté ještě navíc jednu stříbrnou medaili.

Kromě výše uvedených medailí, které se udělují pod přísným ostřížím okem zástupce z O.I.V. (tentokrát byl přítomen Ralf Anselmann z Německa) má možnost každá zúčastněná země získat navíc novinářskou cenu Premio della Stampa, kterou udělují pouze členové jury, kteří jsou zároveň novináři (podmínkou je získání nejméně 85 bodů v soutěži za relevantní vzorek). Naše vinařství Baloun tak znovu v Bergamu obhájilo tuto speciální cenu, kterou si přivezlo ze soutěže domů doposud každý rok.

Zúčastněné vzorky byly velmi vysoké kvality a získat hned dvě zlaté medaile a ocenění Premio della Stampa v soutěži kde se hodnotí pouze červená vína je pro Slovenskou i Českou republiku veliký úspěch,“ komentoval John L. Baker, jeden z porotců reprezentujících Českou republiku, který se této soutěže zúčastňuje od samého prvopočátku.

Kompletní výsledky jsou k dispozici na: www.emozionidalmondo.it.

Text a foto: Helena Baker, AIWS – Bergamo

 

26-10-2011 PV