Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Vinařství Baloun si z Francie veze sbírku diamantových a stříbrných medailí

Na přelomu února a března proběhly na Azurovém pobřeží francouzské riviéry čtyři významné mezinárodní soutěže. V pořadí již čtvrtá edice s důrazem na terroir – Concours International des Vins de Terroir – se konala v provensálském městečku Brignoles, nedaleko přístavu Toulon, zatímco v srdci Monte Carla uviděl světlo reflektorů již desátý ročník unikátní soutěže Femmes et Vins du Monde (Ženy a vína světa), ve které, jak název napovídá, hodnotí pouze ženy. Kromě posledně zmíněné soutěže rovněž proběhly v monackém knížectví i dvě další přidružené soutěže, a to Femmes et Spiritueux du Monde (Ženy a destiláty světa) a Grand Concours de Packaging (Velká soutěž etiket a obalů).


V soutěži terroirových vín v oblasti zelené Provence si nejlépe vedlo vinařství Baloun z Velkých Pavlovic, které zde získalo dvě diamantové medaile, zatímco vinařství Dufek a Krist si odnesla po jedné, což z celkového počtu udělených diamantových medailí (celkem sedm) je fenomenální úspěch pro naše vinaře. Kromě diamantů se udělovaly rovněž stříbrné kovy, přičemž vinařství Krist jich získalo celkem pět a vinařství Baloun a Dufek každý po třech.

Ještě větší úspěch měli moravští vinaři v Monte Carlu, kde vinařství Krist zabodovalo celkem čtrnáctkrát (devět diamantů a pět stříber), zatímco vinařství Dufek získalo dvě diamantové a tři stříbrné medaile a vinařství Baloun jednu diamantovou medaili.

A konečně i v soutěži Grand Concours de Packaging naše adjustáže tentokrát zabodovaly. Diamond Terroir Pack dostal Sauvignon výběr z hroznů 2015 z vinařství Krist, dále byl udělen dvakrát Gold Terroir Pack, a to vínům Pálava výběr z hroznů 2015 z vinařství Dufek a Rulandské bílé výběr z hroznů 2015 z vinařství Krist.

Pro více informací a kompletní výsledky soutěží navštivte:
www.femmesetvinsdumonde.com 
a www.civt-ictw.fr/wp-content/uploads/2016/03/CIVT-Terroir-2016-PALMARES-EN.pdf

 

Tisková zpráva, autor: Helena Baker, Dip-WSET, členka porot FVM a CIVT

 


16-03-2016 PV