Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Vinaři z Břeclavska brali cenné medaile

Napsali o nás; Břeclavský deník 16.5.2012 * Břeclavsko - Vinaři z Břeclavska uspěli na slavné světové soutěži Concours Mondial de Bruxelles. Zlato či stříbro získalo hned deset vinařství.

Bravo. Vinaři z břeclavského regionu se výrazně prosadili na jedné z největších a nejslavnějších mezinárodních soutěží Concours Mondial de Bruxelles. Z třiadvaceti zlatých a stříbrných medailí, které putovaly do České republiky, jich získali hned patnáct.

Mezi oceněné se dostalo celkem deset vinařů z Břeclavska. Dvě zlaté medaile patří tvrdonickému Vinařství Čech za Ryzlink rýnský, pozdní sběr 2010 a Sauvignon, pozdní sběr 2010. Další zlata braly velkopavlovické Vinařství Baloun za Muškát moravský, pozdní sběr 2011, velkobílovické Habánské sklepy za Ryzlink rýnský, pozdní sběr 2011 a popické Vinařství Sonberk za Sauvignon, ročník 2010.

Pro nás je to obrovský úspěch. Vždyť jsme poslali tři vzorky a každý z nich dostal medaili. Doufal jsem, že by se mohl ujmout maximálně jeden. Cítím to jako ocenění celoroční snahy," reagoval na výsledky včera odpoledne Petr Čech, podle výsledků nejúspěšnější vinař z Břeclavska. Ke dvěma zlatým medailím totiž přidal i stříbro za Chardonnay, pozdní sběr 2010.

Na soutěž konanou v portugalském Guimarāes poslal Čech vína poprvé. O to více jej úspěch zaskočil. A to už na sklonku minulého roku získalo tvrdonické vinařství titul šampiona v Izraeli.

Podraží „kvůli" úspěchu oceněná vína? Vinař tvrdí, že nikoliv. „Je to ale dobrá reklama, která lidem přináší doporučení," řekl Čech.

Druhým nejúspěšnějším je Radomír Baloun. Tomu degustátoři přiřkli ke zlatu dvě stříbrné medaile, a to za Ryzlink rýnský, pozdní sběr 2011 a Tramín červený, výběr z hroznů 2011. „Jsem za úspěch rád, ale nepřeceňuji jej. Potvrzuje se, že děláme svou práci dobře. Konečné slovo mají ovšem zákazníci, je důležité, aby víno kupovali. Jinak jsou medaile k ničemu. Posílání vzorků na soutěže a zisk medailí je hlavně neustále přesvědčování zákazníků, že je víno skutečně dobré," líčil Baloun.

Stříbro přidalo také Vinařství Sonberk, a to za svou Pálavu, ročník 2010.

Na letošní soutěži se sešlo 8397 vzorků, což je o tisíc vín více než loni. Zapojili se vinaři z dvaapadesáti ze­mí. „Propracovaný a náročný způsob hodnocení vzorků a srovnání s absolutní světovou špičkou dodává našim úspěchům a medailím ještě něco navíc," uvedl ředitel Národního vinařského centra ve Valticích Pavel Krška, který byl letos členem odborné poroty.

 

DALŠÍ OCENĚNÍ


Vinařství Kovacs z Novosedel – Ryzlink rýnský, pozdní sběr 2011
Vinařství Petr Skoupil z Velkých Bílovic – Rulandské bílé, pozdní sběr 2011
Vinařství U Kapličky ze Zaječí – Ryzlink rýnský, pozdní sběr 2011
Vinařství Volařík z Mikulova – Ryzlink Vlašský, pozdní sběr 2011
Víno Mikulov – Chardonnay, pozdní sběr 2010
Vladimír Tetur z Velkých Bílovic – Merlot, rosé, pozdní sběr 2011

 

Autor: Lukáš Ivánek

 

16-05-2012 PV