Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Vinaři se sešli na přednášce o fyziologii rostlin

Ve středu, dne 7. března 2012, v sále Vinia a.s. uspořádala firma EGT System spol. s r.o. seminář o využití přípravků řady Energen ve vinohradnictví. Zástupce firmy Ing. Jaroslav Mach  seznámil přítomné vinohradníky s přípravky Energen Stimul, Fulhum a Fructus, které jsou zkoušeny při pěstování vinné révy. Podrobně popsal pokus s odrůdou Neuburské, který byl založen ve vinici pana Františka Dostoupila ve vegetačním roce 2011.

Odrůdy Neuburské, Aurelius a částečně Ryzlink rýnský trpí depresí růstu způsobené mikroskopickými organismy, která má za následek velké ztráty na úrodě a zásadně zhoršuje rentabilitu pěstování napadených odrůd. Aplikací přípravků Stimul, Fulhum a Fructus se podařilo příznaky zakrslosti podstatně eliminovat a během dvou či tří let by se postižená vinice měla dostat do plné kondice.

Výše zmíněné přípravky mají samozřejmě velmi dobré výsledky při aplikaci na zdravé produkční vinice, zvyšují množství  a cukernatost hroznů.

Výrobky řady Energen si budou moci zájemci zajistit u pana Františka Dostoupila na Hlavní ulici ve Velkých Pavlovicích.

Ing. Zdeněk Karber

 

Fotogalerii z přednášky vinařů o fyziologii rostlin
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2012 Ing. Zdeněk Karber

 

09-03-2012-BK