Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Vinaři se blýskli u Velkých jezer. Pavlovín bral tři bronzové

Břeclavský deník 9.4.2015 * RochesterDeset medailí ukořistila vinařství z Břeclavska ve Spojených státech. Uspěla na největší benefiční soutěži vín na světě ve městě Rochester. Na zlaté ocenění dosáhla společnost Chateau Valtice, známá také jako Vinné sklepy Valtice. Může se pyšnit i jednou stříbrnou a bronzovou medailí. „Zlato získaly Vinné sklepy Valtice za ledové Veltlínské zelené, ročník 2011," doplnil ve středu Pavel Krška z Národního vinařského centra ve Valticích.


Zabodovalo i zaječské vinařství U Kapličky se dvěma stříbry, v popickém Sonberku se radují ze stříbra a bronzu, Pavlovín pak hned ze tří bronzových medailí.

Dolary pro děti
Akce Finger Lakes Intl. Wine Competition u Velkých jezer se zúčastnilo 32 moravských vín. Jen pět z nich zůstalo v konkurenci 3708 vín ze sedmadvaceti států bez medaile.

Soutěž navíc pomůže dětem nemocným rakovinou z celého světa, včetně z České republiky a Slovenska. „Vinařství přispěla svými víny i do aukce, jež se koná počátkem května. Každý dolar je cenný a každých pět set získaných dolarů znamená letní pobyt ve speciálním kempu pro jedno dítě," řekl zakladatel a ředitel soutěže Dave Male.

Moravští vinaři dosáhli ve Spojených státech celkem na tři zlaté medaile. Z nich na dvě Vinné sklepy Lechovice ze Znojemska.

Autor: Přemysl Spěvák


09-04-2015 PV