Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Vinaři rokovali o víně, ochutnali 218 vzorků 35 odrůd

Velkopavlovické Vinné sklepy Františka Lotrinského hostily v sobotu večer, dne 5. dubna 2014, akci pořádanou vinaři ze spolku Víno z Velkých Pavlovic a členy místní organizace Českého zahrádkářského svazu s názvem Výstava vín aneb O víně při víně. Tentokrát se jednalo o výstavu bez předchozího bodování. Milovníci vína se sešli, aby ochutnali vína svých kolegů, povyprávěli si o nich a probrali nejrůznější úskalí i radosti, které vinařské hospodářství obnáší.

V rámci letošní přehlídky výhradně velkopavlovických vinařů se podařilo shromáždit úctyhodných 218 vzorků pětatřiceti odrůd. Máte-li zájem zpětně nahlédnout do vinného lístku vystavených vín, můžete tak učinit * kliknutím ZDE. Ochutnávky a příjemného večera se zúčastnilo na dvě stovky zájemců.

K dobré náladě jim vyhrávala místní mládežnická cimbálová muzika Lašár a k zpestření večera připravili pořadatelé vinnou i nevinnou, ale hlavně s notnou dávkou vtipu pojatou, tombolu.

Kdo si koupil los, určitě neodešel s prázdnou a nebo alespoň, pokud nezískal cenu hmotnou, se náramně pobavil třeba vtipnými výherními certifikáty na vskutku netradiční a bohudík fiktivní služby. Kdo by kupříkladu stál o zpětnou finanční kontrolu svého podnikaní za poslední pětiletku ☺?!

Letošní beseda vinařů O víně při víně se skvěle vydařila a proto Vás již nyní zveme k dalšímu ročníku. Za rok nad skleničkou vína zase nashledanou!

Karolína Bártová


 

Fotogalerii z VÝSTAVY VÍN aneb O VÍNĚ PŘI VÍNĚ
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2014 Eva Bauerová

 

 

 

07-04-2014-BK