Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Víkend v rytmu COUNTRY se skupinou Honky Tonk

Přátelé country si pozvali na Myslivnu své kamarády z Brna - taneční skupinu Honky Tonk se svojí choreografkou a skvělou callerkou Zuzanou Kovandovou. Během sobotního odpoledne se pěkně zapotili při výuce country tanců. Navzájem se učili párové, kruhové a line tance.

Výuka probíhala v uvolněné přátelské atmosféře. Večer poseděli při dobrém gulášku a nejednom džbánku s burčákem. I když výuka skončila, po večeři se dlouho do noci tancovalo a povídalo... přijeli se za nimi podívat i členové bluegrassové kapely Popojedem, kteří zahráli nejen k poslechu, ale samo sebou i k tanci. Během přestávek nechyběly ani dětské tanečky, při kterých je teprve ten správný odvaz a na které se pak nejvíc vzpomíná.

S Honky Tonk se Přátelé country seznámili před třemi lety jako s úplně první taneční skupinou, kterou potkali na svém úplně prvním country bále v Tuřanech. Honky Tonk tam v přestávkách měli vystoupení a také výuky tanců.

Zuzka Kovandová se neopomněla zmínit, jak Přátelé country za tu dobu pokročili a jaká z nich vyzařuje radost z tance. Ocenila i to, že celý kolektiv funguje v tak velkém počtu (v současné době je to 33 osob).

Jana Vondrová

 

Fotogalerii z country víkendu s velkopavlovickými Přáteli country
a brněnskou skupinou Honky Tonk otevřete kliknutím na obrázek...

 

 

Foto © 2012 František Kobsa

 

 

17-09-2012-BK