Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Víkend má propršet, máte co číst?

Jarní počasí už nás sice vyhnalo na zahrádky a polnosti, ale protože předpovědi na víkend hlásí déšť, můžeme dny nečasu strávit třeba nad knihou.

A opět je z čeho vybírat, protože Městská knihovna i v dubnu rozšířila svůj fond o další novinky. Pravidelní čtenáři ocení novinku Hany Marie Körnerové Hlas kukačky, celosvětově oceňovaný román Navrátilka Donatelly Di Pietrantoniové či další z řady románů Stevea Berryho Čtrnáctá kolonie.

Čtenářky potěší novinka Danielle Steelové Nebezpečné hry, Blízko plamene od Nory Robertsové a další romány Léto v Itálii, Svatba s milionářem, Čtenářský klub slečny Lucie či další historická romance Jean Plaidyové. 

Příznivci historických románů uvítají další díl ze série Rytíři z Vřesova Rozervané království (F. Niedla) či Marshallův román Pohanský král. Hojné zastoupení mají detektivní romány (Connellyho román Noční směna, knihy Petera Maye Běžkyně, Ochráním tě a Akta Enzo III-Černé světlo, Spolek katů) či thrillery (Ať řekneš cokoliv, Krvavé svatební šaty, Oblíbená sestra nebo český politický thriller Vůně moci).

Z naučné literatury zmíním například knihu Ivana Větvičky Osobnosti trochu jinak obsahující netradiční rozhovory autora s českými osobnostmi. Osudy legionářů z okolí vám odkryje kniha (ne)Zapomenutí legionářští „bráškové“ Velkopavlovicko.

Stejně zastoupená jako dospělá beletrie je tentokrát i literatura pro děti a mládež. Doplnily jsme knihovnu o oblíbené tituly Davida Walliamse (Babička drsňačka, Nejhorší děti na světě 1 a 2, Kluk v sukních aj.) nebo o oceňovaný foglarovsky laděný román Prašina. Jako vždy nechybí nové obrázkové knihy pro předškoláky (Do školky za kamarády, Marry Poppins se vrací, Gruffalo) či malé školáky (Drak Natlučnos, Velký úklid, Zakouzlená škola). 

Pro seznam knižních novinek * klikněte ZDE

Text: Lucie Gawlová, knihovnice / 26.4.2019