Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Videoreportáž z vánočního koncertu ZUŠ

Tradice pořádání výchovných vánočních koncertů základní umělecké školy pro žáky základní školy v našem městě trvá již více než 10 let.

Těmito krásnými akcemi je naplněna přátelská spolupráce mezi školami. Žáci ZUŠ se svými pedagogy vždy připraví program pro své spolužáky ze ZŠ, který má každým rokem určité zaměření - například přehlídka všech typů hudebních nástrojů, na které se děti v ZUŠ učí hrát s výkladem o jejich historii, způsobu hry i materiálu, ze kterého jsou vyrobeny.

V letošním roce bylo vystoupení žáků ZUŠ naplánováno  jako koncert hudebních souborů  od nejmenších sestav  - klávesové duo, kytarové duo, klarinetové duo, dále větší soubory - akordeonové trio, dechový kvartet, flétnový kvintet, komorní pěvecký sbor, třicetičlenný dívčí pěvecký sbor až po velkou cimbálovou muziku se zpěvem, recitací a  folklórním tanečním souborem v krásných krojích, které před mnoha lety ušily maminky a babičky z Velkých Pavlovic pro soubor Vonička.

Aby celá základní škola mohla vidět tato vystoupení, je potřeba je zopakovat nejméně čtyřikrát, a tak se na dva dny promění mladí hudebníci, zpěváci a tanečníci ve výkonné umělce, kteří mají možnost okusit, jak náročné je předvádět před obecenstvem dovednosti získané v umělecké škole.

A protože tyto koncerty jsou  pořádány v předvánočním čase, pochopitelně nikdy nechybí  krásné české, moravské, ale i světové koledy, které jsou přijímány přítomným publikem vždy o  něco emocionálněji než ostatní byť sebekrásnější hudba.

 Milena Karberová, ředitelka ZUŠ

 

Podívejte se na koncertování našich mladých umělců
ve videoreportáži Videostudia Grégr Velké Pavlovice!

 


 15-12-2010 PV