Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

VIDA Centrum - místo, kde se věda mění na zábavu

Ve středu 20. května 2015 se vydali žáci 4. a 5. ročníků v rámci předmětu Věda je hra do brněnského VIDA Centra. Je to zábavná technická herna, kde si děti mohou hravou formou vyzkoušet své teoretické znalosti. Exkurze proběhla v rámci projektu Propagace a popularizace výzkumu a vzdělávání v oblasti bioenergetiky, reg. Č. CZ.1.07/2.3.00/45.0006.         

Ihned po příjezdu se žáci rozprchli po celé hale, aby stihli projít co nejvíce stanovišť. Hala je rozdělena do čtyř tematických celků: Planeta, Civilizace, Člověk a Mikrosvět.

Mohli si např. vyzkoušet resuscitaci a důkladně prozkoumat práci srdce a krevní oběh. Na jiném místě pocítili na vlastní kůži sílu zemětřesení. Velmi je zaujaly expozice s vodou – jak funguje přehrada, vodopády a  vznik vln. Rozpoutali tornádo, na okamžik si mohli vyzkoušet, jaké je to moderovat zprávy o počasí a spoustu jiných jevů. Velkou zábavou byla i prolézačka či klouzačka.

Následně nás čekala zábavná science show s názvem Mráz a žár, na které mladí chemici předvedli celou řadu pokusů s vodou, vzduchem, ledem.

Na závěr nás ještě čekal hodinový program. Pro 4. ročníky s názvem Barvy kolem nás, zaměřený na rozklad světelného spektra, míchání barev či vnímání světelného spektra okem člověka nebo hmyzu a vlastnosti UV záření.

Páté ročníky měly Hustý program. Zde se žáci seznámili se skutečným významem pojmu hustota. Vyzkoušeli si, jak zjistit hustotu kapaliny, jak namíchat barevný koktejl nebo připravit lávovou lampu. Nakonec si vyrobili pěknou záložku do knížky.

Den byl velmi zábavný, ale hlavně poučný. Žáci jeli domů plni dojmů a zážitků.

Mgr. Šmídová Dagmar


 

Fotogalerii z návštěvy žáků ve VIDA Centru otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2015 Archiv ZŠ Velké Pavlovice

 

 

Exkurze proběhla v rámci projektu
Propagace a popularizace výzkumu a vzdělávání v oblasti bioenergetiky,
reg. č. CZ.1.07/2.3.00/45.0006

 

 

 


01-06-2015 PV