Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

VI. ročník Festivalu mladých dechovek Mirka Pláteníka

V neděli 2. června 2013 uspořádalo Město Velké Pavlovice ve spolupráci se Základní uměleckou školou již VI. ročník Festivalu mladých dechovek Mirka Pláteníka. Letos přijali pozvání na festival muzikanti ze ZUŠ Klobouky u Brna s dirigentem Petrem Pospíšilem a ze ZUŠ Velké Bílovice pod vedením Luboše Řehánka. Obě jmenované dechovky podaly výborné výkony a sklidily po zásluze bouřlivý potlesk od příznivců dechové hudby, kteří do posledního místa zaplnili sál velkopavlovické sokolovny. Zvlášť velké ovace si vydobyli malí zpěváčci s velkými hlasy z Velkých Bílovic  Zuzanka Kadrnková, Tobias Osička a  Martin Kachyňa.

Jako poslední vystoupila na festivalu naše velkopavlovická dechovka pod vedením učitele ZUŠ MgA. Zbyňka Bílka, která v letošním roce slaví 10. výročí od svého založení. Od  počátku je dechovka sestavena téměř výhradně ze žáků pana učitele Zbyňka Bílka a pravidelně vystupuje na akcích školy jako jsou koncerty a besídky, na akcích Města Velké Pavlovice - Hody, Vinobraní, Koncerty u Vánočního stromu i vernisáže výstav obrazů a  fotografií, na oslavách křesťanských svátků v kostele a na různých festivalech a přehlídkách dechových hudeb v širokém okolí.

Z původně malých děvčat a chlapců jsou po deseti letech vytrvalé práce slečny a mladí pánové a všichni, kdo se po léta pravidelně zúčastňují jejich vystupování, jasně slyší, že dechovka zásluhou všech hráčů, výborných zpěvaček Elišky Vomáčkové a Lýdie Procingerové i zpěváka Standy Prachaře a zejména pana dirigenta každým rokem zvyšuje svou úroveň a dělá překvapivé pokroky.

Většina členů dechovek pochází z muzikantských rodin, kde se z generace na generaci předává láska hudbě a  k dechovce. Nejlepším příkladem je sám dirigent pan učitel MgA. Zbyněk Bílek, se kterým v jeho dechovce na nedělním vystoupení hrál  kromě jeho syna Martina - výborného malého bubeníka  i jeho tatínek František Bílek ze Šakvic.

Na závěr krásného koncertu za nadšených ovací publika předala ředitelka ZUŠ panu učiteli Bílkovi a jeho vynikající dechovce velikou kytici a  pohár k jejich kulatému výročí s poděkováním za dlouholetou a svědomitou práci.

Poděkování za zdařilý průběh akce patří samozřejmě všem vystupujícím, dirigentům dechovek i publiku a v neposlední řadě také sponzorům festivalu - Městu Velké Pavlovice a paní Jitce Pláteníkové.

 

 Milena Karberová, ředitelka ZUŠ

 


 

Fotogalerii z Festivalu mladých dechovek Mirka Pláteníka otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2013 Ing. Zdeněk Karber

03-06-2013 PV