Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Veteráni pokřtili nový pažit, od kopaček se jen jiskřilo

V sobotu odpoledne, dne 30. srpna 2014, proběhlo ve sportovním areálu TJ Slavoj Velké Pavlovice slavnostní otevření nově zrekonstruovaného hřiště. Rekonstrukce hřiště probíhala během podzimu 2013 a jara 2014, od druhé poloviny srpna už využívají nový trávník všechna družstva Slavoje.

Slavnostního otevření se zúčastnil člen VV FAČR v Praze a nejvyšší představitel fotbalu na Moravě pan Pavel Blaha, dále předseda Okresního fotbalového svazu v Břeclavi pan František Stejskal a také starosta města V. Pavlovice Ing. Pavel Procházka, který si samozřejmě nový trávník i vyzkoušel!

Součástí otevření trávníku byl i přátelský zápas bývalých hráčů z Velkých Pavlovic mezi sebou. Opět po letech mohli diváci ocenit hbitost brankáře Milana Totky, přehled a poziční hru Jožky Ulici, nesmlouvavost a tvrdost Mirka Levčíka. Při některých soubojích se i jiskřilo od kopaček, své umění předváděli i Jožka Ševčík, Pavel Sokolář, Jožka Pilarčík a mnoho dalších dlouholetých fotbalistů Slavoje.

Po skončení zápasu si také všichni rádi prohlédli výstavu nádherných fotografií z dávné i nedávné historie Slavoje. Fotografie shromáždil Ing. Pavel Procházka, za což mu patří velký dík. V podstatě šlo o dokumenty od 50. let až do současnosti, na výstavě jste mohli vidět i fotky ze starého hřiště za Trkmankou a ze začátků fungování areálu na Hodonínské ulici.

Po prohlídce nádherné výstavy se účastníci zápasu odebrali na zasloužený guláš k rybářské baště, kde jim k jídlu a pití vyhrávala své šlágry kapela Colorado. Nakonec vydrželo i počasí a tak mohli být všichni aktéři slavnostního otevření hřiště spokojeni s příjemně stráveným sobotním odpolednem a večerem.  

František Čermák


 

Fotogalerii ze slavnostního otevření nově zrekonstruovaného fotbalového hřiště
TJ Slavoj Velké Pavlovice otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2014 Karolína Bártová

 

 

01-09-2014-BK