Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Vydlabané dýně a vedro, ale i výborná nálada

Pátečnímu Veselému dýňobraní pod rozhlednou Slunečná se vydařilo vše na jedničku. Přálo nám krásné počasí i počet účastníků.  Dýně se dovážely na kole, v autě, ale i pod korbou kočárků, nejmenším účastníkům bylo i pár měsíců, těm nestarším v dětské kategorii bylo již náct a v dospělé sekci nechyběli kromě rodičů i prarodiče v doprovodu svých vnoučat. A ti všichni přišli s výbornou náladou. Prostě pohodová akce napříč všemi generacemi a tak to má být.

Od prvního zaříznutí nožem do oranžové dýně až po již tradiční opékání špekáčků, které jsme z důvodu veder odsunuli na půl 7 večer, měly děti možnost užít si všechny aktivity a hry pro ně připravené.  Ať už šlo o pohybové stanoviště, kde asi nejvíce zaujala střelba do terče s lukem, shazování pyramidy plat vajíček balonkem anebo hokejky. Ty mohly prostřídat s různými doplňovačkami, či skládačkami jak jinak než na téma dýní a také podzimu. A kdo chtěl, mohl se vyfotit jako velká dýně.

No bavili se všichni zúčastnění až do soumraku a nejen do něj, děti využily opět šero pro hraní na schovávanou a my jsme mohli konečně zapálit všechny ty nádherně a originálně vyřezané dýně a jít domů.

Moc děkuji vedení města Velké Pavlovice za finanční podporu této akce, kolegům ze služeb města za dovezení pivních setů a přípravy ohniště a v neposlední řadě majitelkám darovaných dýní na vydlabávání – paní učitelce Lence Bukovské a mé kolegyni Věrce.

Městská knihovna * VESELÉ DÝŇOBRANÍ pod rozhlednou Slunečná 2023

Text: Lucie Gawlová, knihovnice Městské knihovny Velké Pavlovice / Foto: Oldřich Otáhal / 11.9.2023