Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Veselé dýňobraní již poosmé

Krásné zářijové počasí čekalo pod rozhlednou Slunečná na všechny děti a rodiče i prarodiče, kteří přišli na Veselé dýňobraní do jejího areálu na již tradiční akci připravenou Městskou knihovnou a Centrem volného času při ZŠ Velké Pavlovice. Konala se v pátek 7. září a díky letošnímu horkému létu už bylo na dýně skoro pozdě.

Jak ovšem zdokumentoval fotograf Oldřich Otáhal, nakonec někteří rodiče ještě dýni pro své děti našli, další přivezla spoluorganizátorka Lenka Bukovská z vlastní zahrady, ostatní dýně jsme získali díky laskavosti paní Čermákové z Hlavní ulice. Výsledkem poctivé výtvarné aktivity starších děti, mladších pomocníčků a zdatně pracujících rodičů a prarodičů byla nakonec řada krásných dýňových obličejíčků. Letos jsme se nedočkali romantického západu slunce nad Pálavou, ale podvečerní mraky se postaraly o to, že se aspoň dříve stmívalo. Večerní světýlka zkrášlila nejenom páteční večer, ale také ozdobila sobotní  Putování za burčákem, které k rozhledně přivedlo nejenom velkopavlovické návštěvníky.

Odměnou pro děti byl podvečerní oheň a krásně nezdravý, ale o to „dobřejší“ špekáček. Odpoledne se organizátoři ještě snažili vylepšit písničkami u táboráku, na kytary a foukací harmoniku přišli zahrát břeclavští old skauti Pajda a Strup. Zazpívat si pochopitelně mohli všichni velcí i malí návštěvníci. Jako každý rok jsme pak do spolku zlákali i některé rodiče a děti z řad turistů z rozhledny.

Městská knihovna * VESELÉ DÝŇOBRANÍ pod rozhlednou Slunečná

Text: Mgr. Dana Růžičková, knihovnice Městské knihovny Velké Pavlovice / Foto: Oldřich Otáhal a Ludmila Podešvová / 10.9.2018