Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Vernisáž řezbářského sympozia

V pátek 10. září v podvečer proběhla na farním dvoře slavnostní vernisáž děl, která vznikla na I. řezbářském sympoziu ve Velkých Pavlovicích ve dnech 30. srpna až 10. září 2010. Starosta Ing.Pavel Procházka a místostarosta Ing. Zdeněk Karber představili početnému publiku jednotlivé řezbáře a ti zase pohovořili o svých sochách, o filosofii jejich ztvárnění a o dojmech z pobytu ve Velkých Pavlovicích.

Dívčí pěvecký sbor ZUŠ Velké Pavlovice s dirigentkou Květoslavou Jarošovou a s klavírním doprovodem ředitelky školy Mileny Karberové svými písněmi přispěl k příjemné atmosféře akce.

Jakub Moravčík ze Slovenska vyřezal Baču, který zavítal do vinorodého kaje a mezi ovečky se už nevrátí, neboť víno mu chutná více, nežli žinčice. Radek Buncko pracoval na soše sv. Huberta, kterého věnuje velkopavlovickým myslivcům. Arunas Sniečkus z Litvy zanechává ve městě sochu sv. Urbana - patrona vinařů. Ital Roberto Merotto nazval svoje dílo Prosperita, žena znázorňuje symbol plodnosti, úrody révy a ovoce. Lotyšský řezbář Aivars Students pracoval na Andělovi, který hlídá úrodu, jež vschází z půdy, vody, slunce a práce.

Plastiky z dubů potěšily nejen svými krásnými tvary, ale i příjemnou vůní dřeva. Všechny sochy zůstávají ve Velkých Pavlovicích a zatím jsou umístěny s laskavým svolením pana faráře Mgr.Petra Papouška na farním dvoře. Po realizaci plánovaných úprav zámečku, na který byly získany dotace z evropských fondů, budou přemístěny do rekonstruovaných prostor.

Pan Jaroslav Buncko z Rajhradic předal na vernisáži starostovi sošku sv. Antonína Paduánského z lipového dřeva  která bude umístěna v rekonstruované kapličce na Příčníkách.


 

Fotogalerii ze slavnostní vernisáže řezbářského sympozia
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2010 Ing. Dušan Bedřich, Milena Karberová
a Ing. Zdeněk Karber

11-09-2010 PV