Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Vernisáž ODRAZY – OBRAZY KŘÍDEL & ROSTLINY A ŽIVOČICHOVÉ v blízkosti našeho bydliště


Hra ODRAZY – OBRAZY KŘÍDEL

Mateřské školy se zapojily do hry, jejímž cílem bylo pozorování a poznávání ptáků v naší přírodě. V nadcházejícím zimním období to byla ideální příležitost pro kontakt dětí s venkovním prostředím.

Autorkou hry je ředitelka Mateřské školy Dobřínsko MgA. Michaela Mrázová, která využívá materiály České ornitologické společnosti. Paní Mgr. Blanka Nešporová, za podpory MAP Hustopečsko, sestavila tří tématické celky (V ptačí spižírně, Jarní migrace a Ptačí hnízda) a výtvarnou část. Hra byla zakončena prezentací – výstavou jednotlivých zapojených školek v Sokolovně ve Velkých Pavlovicích 22. května 2022 a oceněním zúčastněných škol. Přihlášené školy obdržely odkaz pro stažení podrobných výukových materiálů a pracovních listů.

Do hry se přihlásily obě Mateřské školy z Hustopečí, dále Mateřské školy Kobylí, Morkůvky, Starovice, Strachotín, Velké Pavlovice a Vrbice. Všechny přihlášené školky dostaly pro práci s dětmi z projektu MAP barevný Atlas Ptáků České a Slovenské republiky Kniha Atlas ptáků České a Slovenské republiky – Jan Dungel, Karel Hudec, Karel Šťastný.

Celoroční soutěžní přehlídka amatérských fotografů z regionu ORP Hustopeče s názvem „Rostliny a živočichové v blízkosti našeho bydliště“

Soutěž proběhla od 15. dubna 2021 do 12. února 2022, s dílčím rozdělením na období: I.) jaro, II.) léto a III.) podzim a zima. Soutěžilo se v kategoriích: děti do 15 let, mládež 16 – 21 let, dospělí nad 21 let.

S výsledky soutěže jste se mohli seznámit na vernisáži 22. dubna 2022 v sokolovně ve Velkých Pavlovicích. Fotografie dodané do soutěže budou se souhlasem autorů využity k výukovým i prezentačním účelům v Ekocentru Trkmanka. S šikovnými amatérskými fotografy také ekocentrum navázalo další spolupráci.

Ekocentrum Trkmanka & MAP Hustopečsko * Vernisáž výstavy ODRAZY – OBRAZY KŘÍDEL & ROSTLINY A ŽIVOČICHOVÉ v blízkosti našeho bydliště

Text: Bc. Zita Dvořáková, MSc, MAP Hustopečsko / Foto: Oldřich Otáhal / 4.5.2022