Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Vernisáž a známé songy ze Semaforu

Ekocentrum Trkmanka výstavní sál 28. 2. 2014 - Páteční rozzářená světla výstavního sálu avizovala nejen vernisáž výstavy s názvem FOTOOBRÁZKY Evy Pilarové a Heleny Štefanové, ale také možnost jak strávit příjemný podvečer. Paní Evu Pilarovou, Helenu Štefanovou a návštěvníky přivítal pan Ing. Pavel Procházka, starosta Města Velké Pavlovice. Celým večerem provázela paní Milena Karberová, ředitelka Základní umělecké školy.

I když na zahájení vznikl menší problém s technikou, za jehož vyřešení patří velký dík panu Mgr. Janu Míchalovi, rozezněla svým krásným hlasem na uvítanou celý sál paní Eva Pilarová. Představila se na Ekocentru svým příznivcům nejen jako zpěvačka, ale hlavně jako fotografka. Společně se svou sestřenicí Helenou Štefanovou dávají svým fotografiím nový rozměr. Výstava Fotoobrázků paní Evy Pilarové byla jubilejní padesátá, paní Heleny Štefanové čtvrtá. 

Paní Karberová obě dvě důkladně vyzpovídala, zjistila že, obě mají kladný vztah k jižní Moravě. Jejich maminky pochází z Vrbice a obě dvě v této oblasti trávily volné chvíle. Vzpomínají na svou stařenku, ale i na to, kde v minulosti na Vrbici jaká budova stála, kde v okolí mají stále svou rodinu. Presúzní sbor z Velkých Pavlovic svým vystoupením potěšil obě dámy, ale i ostatní účastníky, a zahájil tak prohlídku vystavených obrázků.

Na výstavě mohou návštěvníci obdivovat pohyblivé a „kroutící" se historické památky, ale také detailní snímky květin či motýlů. Část expozice tvoří také záběry přímo z Velkých Pavlovic. Součástí výstavy je i prezentace vybraných fotografií z Velkých Pavlovic.

Poděkování patří také Vinařství Mikulica a Vinařství Buchtovi.

Výstavu můžete navštívit do 28. 3. 2014, pondělí až pátek od 8.00 do 18.00 hod., neděle od 13.00 do 17.00 hod.
Vstupné - dospělí 30,- Kč, děti zdarma *
více po kliknutí ZDE.

 

Bc. Zita Dvořáková, MSc


 

Fotogalerii z vernisáže výstavy fotografií Evy Pilarové & Heleny Štefanové
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2014 Zuzana Pecháčková & Radek Nesvadba

 

 

 

05-03-2014-BK