Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Verbuňk Vítka Lovečka z Velkých Pavlovic zaujal porotu i aplaudující obecenstvo

V rámci mezinárodního dětského folklorního festivalu „Kunovské léto“ proběhla v sobotu 21. června 2008 národní přehlídka dětského verbuňku. Této přehlídky se každoročně zúčastní nejlepší malí verbíři z jednotlivých podregionů Slovácka, kteří postupují do tohoto národního finále na základě výsledků místních postupových soutěží. Soutěž je rozdělena do tří věkových kategorií: chlapci do 10 let, chlapci od 10 do 12 let a nejstarší od 12 do 15 let.

Letošní soutěž probíhala v pěkném prostředí Mariánského náměstí v Uherském Hradišti a zúčastnilo se jí celkem 24 mladých verbířů. Ve třetí kategorii nejstarších chlapců soutěžil také Vít Loveček z Velkých Pavlovic. Nevystupoval sice za náš region Hanáckého Slovácka, ale jako člen folklórního souboru Břeclavánek zastupoval spolu s Martinem Čapkou z Hrušek region Podluží. Oba chlapci postoupili do národní přehlídky z předkola, které se konalo 17. května 2008 v Lanžhotě.

Samotná soutěž byla velice hezká a kluci ve všech kategoriích předváděli skvělé výkony, do kterých dávali všechnu svoji dovednost i srdce, takže sedmičlenná porota složená ze znalců slováckého verbuňku neměla snadnou úlohu. Velkou radost máme tedy z toho, že Vít Loveček svých krásným vystoupením zaujal nejen porotu, ale i početné obecenstvo, které jeho výkon nadšeně aplaudovalo. Vítězství v kategorii nejstarších chlapců bylo odměnou za jeho skvělý výkon.

 

Z vystoupení Vítka Lovečka na národní přehlídce dětského verbuňku v Uherském Hradišti ...

 

25-06-2008